Earthbound

Solowa debiutancka płyta Sophie Barker jednej z najbardziej utalentowanych wokalistek Wielkiej Brytanii.
/ 16.03.2006 16:57
Sophie Barker jest jedną z najlepszych, śpiewających na żywo wokalistek w Wielkiej Brytanii, jak i wyróżniającym się autorem tekstów, znana jest przede wszystkim ze współpracy z Zero7, producenckim duetem rodem z Wielkiej Brytanii, łączący trip hop z brzmieniami jazzowymi, soulowymi i chilloutowymi.
Niektórzy krytycy porównywali Zero7 - to z nimi nagrała ciepło przyjęte na całym świecie albumy "Simple Things" i "When It Falls", a współtworzyła teksty takich hitów jak: "Destiny", "In The Waiting Line" czy "Spinning". Do nieco bardziej sławnych formacji Morcheeba i Air. Wcześniej Sophie wspomagała także Grooverider i Groove Armada.
"Earthbound" to pierwsza solowa płyta Barker. Wokalistce w nagraniach pomagał Robin Guthrie, podpora grupy Cocteau Twins, który był współautorem i producentem dwóch utworów, wyprodukował także trzeci numer. W sumie na "Earthbound" znalazło się osiem kompozycji (niewiele ponad pół godziny muzyki), w tym niektóre całkiem akustyczne, inne nagrane przy współpracy z Cocteau Twin Robin Guthri. We wszystkich dominuje aksamitny głos Sophie Barker.
Wrodzony wdzięk artystki, niesamowity wokalny talent i doskonała, muzyczna aranżacja sprawiają, że ten album przynosi ukojenie i wewnętrzny spokój w tak zabieganej codzienności...
Marek Niedźwiedzki tak powiedział o tej płycie: "Lubię takie śpiewające "sucharki z gitarką". Chwilami jak Katell Keineg, czasem w stylu Cocteau Twins, ale to chyba wpływ producenta Robina Guthrie. Mnie to nie przeszkadza. Do zakochania od razu!".

ms

Sophie Barker "Earthbound", EBlok