POLECAMY

Zmysłowe spojrzenie – pogrubianie i przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs to sposób na uwodzicielskie i zmysłowe spojrzenie. Umiejętnie wykonane przedłuża i pogrubia rzęsy nawet o połowę. Zabieg pozwala wydobyć i podkreślić naturalne piękno kobiecych oczu. Na czym polega przedłużanie i zagęszczanie rzęs? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?
Zmysłowe spojrzenie – pogrubianie i przedłużanie rzęs

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Zabieg służy pogrubieniu i przedłużeniu naturalnych rzęs.  Stylizacja jest bezbolesna, wymaga jednak uzbrojenia się w cierpliwość – przedłużanie rzęs jest czasochłonne. Zabieg polega na doklejaniu sztucznych włókien do naturalnych włosków, co może trwać nawet 3 godziny.

Ilość użytych włókien zależy od gęstości prawdziwych rzęs – zazwyczaj na wykonanie stylizacji jednego oka potrzeba 90 –130 sztucznych rzęs.

Zobacz też: Wszystko o włosach

Czym są sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy do złudzenia przypominają naturalne włoski. Wykonane są z protein jedwabiu, co praktycznie uniemożliwia odróżnienie ich od prawdziwych rzęs. Na rynku dostępny jest szeroki wybór sztucznych rzęs – produkty różnią się jakością, a nawet kolorem. Te ostatnie stanowią idealne uzupełnienie ekstrawaganckiego makijażu na specjalne okazje.

Jakie są efekty zabiegu?

Rezultat różni się w zależności od długości użytych sztucznych rzęs. Warto podkreślić, że sztuczne rzęsy idealnie naśladują prawdziwe włoski. Starannie wykonany zabieg pozwala osiągnąć zniewalający efekt, który przewyższa możliwości maskary. Rzęsy wyglądają zmysłowo i uwodzicielsko, a zarazem naturalnie.

Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy?

Trwałość sztucznych rzęs zależy od cyklu życiowego naturalnych włosków. Przy odpowiedniej pielęgnacji efekt pięknych rzęs utrzymuje się od 6 do 8 tygodni.  Warto jednak wiedzieć, że co 4 tygodnie wskazany jest zabieg uzupełniający.

Przedłużone rzęsy są wodoodporne, podczas ich noszenia bez obaw można używać tuszu czy korzystać z sauny lub basenu.

Zobacz też: Tusz do rzęs - jaki wybrać?

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Trzeba pamiętać, aby nie stosować preparatów do demakijażu zawierających tłuszcze, ponieważ reagują one z klejem stosowanym do przedłużania rzęs, co może spowodować odklejanie się włókien. Makijaż należy zmywać letnią wodą, żelem do mycia twarzy albo płynem micelarnym.

Gdzie można wykonać zabieg?

Przedłużaniem rzęs zajmują się niektóre salony urody. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs pojedynczymi włóknami z protein jedwabiu powinna wykonywać doświadczona kosmetyczka. Wówczas rzęsy zostaną precyzyjnie uzupełnione, a klej nie dostanie się do oka.

Czy istnieją przeciwwskazania?

Sztuczne rzęsy są mocowane za pomocą specjalnego kleju, który może wywoływać alergię.

Jednakże prawidłowo wykonany zabieg nie wpływa negatywnie na zdrowie. Doświadczona kosmetyczka potrafi zadbać, by klej nie miał styczności z powieką ani śluzówką oka.

Ile to kosztuje?

Ceny zabiegu oscylują w granicach 100–300 zł i zależą od jakości użytych materiałów oraz ilości doklejonych włókien. Za uzupełnienie zapłacimy około 50–100 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/rok temu
ja mogę CI polecić salon Magic Visage w Śródmieściu, ja sobie u nich przedłużam regularnie rzęsy, dziewczyna jest naprawdę rewelacyjna, bardzo profesjonalnie podchodzi o rzęs, jest skrupulatna i przemiła, warto udać się do niej na taki zabieg, na pewno wyjdziesz zadowolona.
/rok temu
Mam wielką prośbę, czy możecie polecić stylistkę rzęs, albo salon w którym można profesjonalnie i w dobrej cenie wykonać zabieg przedłużenia rzęs. Z góry dziękuję za namiary
/2 lata temu
ja przedłużałam rzęsy w salonie magic visage w warszawie, rzęsy mam już ok 3 tygodniu i nie zauważyłam, żeby mi wypadały, może kilka tak ale na pewno nie jest to na tyle duża ilość żeby było to w ogóle zauważalne. wydaje mi się że to jest to kwestia tego w jaki sposób kosmetyczka wykona zabieg.
POKAŻ KOMENTARZE (12)