Kosmetyczka pielęgnuje paznokcie klientki fot. Materiały prasowe

Zawód jak z Instagrama – czyli jak spełnić marzenia w jeden rok

Coraz częściej szukamy inspiracji w mediach społecznościowych. Jaki makijaż wybrać? Jak podkreślić swoje atuty? Co jest dobre dla różnych rodzajów cery? Jak odpowiednio pielęgnować paznokcie?
/ 27.09.2018 08:03
Kosmetyczka pielęgnuje paznokcie klientki fot. Materiały prasowe

Zdjęcia własnych metamorfoz i stylizacji często zyskują uznanie, a pod postami sypią się „serduszka”. Czy ta wirtualna waluta to ostateczna zapłata? Coraz więcej kobiet decyduje się przekuć zainteresowanie „followersów” w prawdziwy zawód.

Pasje po pracy czy… w pracy?

Mój tata zawsze mówił: „praca to praca, a nie spotkanie towarzyskie” – wspomina Ania, absolwentka kierunku Wizaż i stylizacja szkoły policealnej TEB Edukacja. – Okazało się jednak, że to co było moim hobby może mi również przynosić dochód. Zaczęłam zarabiać wykonując makijaże już po pierwszym semestrze, a po ukończeniu szkoły – rzuciłam nudną pracę w biurze. Teraz zajmuję się tym, co kocham. Jestem szczęśliwa i spełniona!
Czasami myśl, że w pracy możemy się dobrze bawić i realizować pasje bywa aż onieśmielająca. Ale tak właśnie wygląda wykonywanie zawodu z powołania. Atmosfera piątkowego malowania się wspólnie z koleżankami przed wyjściem do klubu, czy pełne pozytywnych emocji przygotowania do ślubu – to właśnie mogą być uczucia towarzyszące na co dzień w pracy.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Najpierw szkoła, potem praca – utarło się, że taka kolejność jest jedyną słuszną. Czasy jednak się zmieniają i coraz częściej uczymy się przez całe życie. Przekwalifikowujemy się i ciągle poszerzamy swoje horyzonty. Jak znaleźć na to czas? Odpowiada doradca zawodowy, Adrianna Kucharczyk: - Kierunki kosmetyczne w szkołach policealnych trwają zazwyczaj jeden rok. To wspaniała inwestycja w przyszłość, a naukę można podjąć w wygodny dla siebie sposób – w trybie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Ukończenie szkoły policealnej daje nowy zawód i otwiera nieznane dotąd ścieżki rozwoju kariery.

Wybór wygodnych godzin nauki to nie jedyna zachęta. Na korzyść szkół policealnych przemawia także bogaty wybór kierunków kosmetycznych, takich jak: Wizaż i stylizacja, Podologia i pielęgnacja stóp czy Stylizacja paznokci.

Ciekawią także programy patronackie szkół, czyli współpraca ze znanymi i cenionymi markami. W takie akcje angażują się między innymi: Semilac, Bielenda Professional czy Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona. Praktyczne zajęcia przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków pozwalają nabyć doświadczenie przed podjęciem właściwej pracy.


Czy także ciekawością śledzisz posty z idealnie zrobionymi paznokciami, z podziwem przyglądasz się zdjęciom fantastycznych make-upów i jesteś na bieżąco z modowymi trendami? Malujesz koleżanki, testujesz na sobie nowe style, a co najważniejsze – sprawia Ci to przyjemność? Zastanów się, czy może byłoby przyjemnie poświęcić się także zawodowo własnym pasjom. Rekrutacja na kierunki kosmetyczne wciąż trwa. Sprawdź, jak dwa semestry mogą zmienić Twoje życie!

Przeczytaj:
Jaki zawód wybrać? Rozwiąż test i dowiedź się prawdy!
Zmiana zawodu - jak do tego podejść?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)