POLECAMY

Jaki makijaż jest najlepszy do zdjęć

W takim makijażu wszystko jest mocniejsze. Zobacz jak się umalować żeby mieć perfekcyjne zdjęcie na fejsie
Jaki makijaż jest najlepszy do zdjęć fot. Fotolia
Chciałabyś ładnie wypaść na zdjęciu? Wyeksponować te rysy twarzy, które Ci się podobają? Pamiętaj, że makijaż fotograficzny rządzi się innymi prawami niż ten codzienny. Tutaj powinnaś przestrzegać zasady symetrii twarzy. Nie zapominaj o świetle, które musi być dobrze ustawione. Jeśli jest to ciepłe światło lepiej użyć podkładu z domieszką żółci. Takie światło sprawia, że odcienie fioletów i róży ulegają zszarzeniu. Przy zimnym świetle ładniej eksponują się barwy chłodne.

1. Twoja twarz musi być idealna 


Użyj mocno kryjącego podkładu np. w sztyfcie, który zakryje wszystkie niedoskonałości i rozcierać go palcem. Powinien on być nawet o ton ciemniejszy od koloru skóry, gdyż aparat "zjada" część kolorów.

2. Wymodelowanie twarzy


Za pomocą bronzera czy różu powinnaś wymodelować kości policzkowe. Dla obiektywu Twoja twarz jest płaską powierzchnią. Każdy kosmetyk powinien być dobrze rozprowadzony, nie może być widać plam. Przy okrągłej buzi róż nakładaj tuż pod kością policzkową. Przy kwadratowej na kości policzkowe i z boku na czole aby ją optycznie zmniejszyć.

3. Puder twoim przyjacielem


Na fotografii możesz nakładać puder w bardzo dużej ilości żeby się nie świecić. Twarz powinna być matowa. Nakładaj go za pomocą puszka aby puder lepiej wtopił się w skórę twarzy.

4. Długie rzęsy


Powinny być one dokładnie wytuszowane i wyczesane ze wszystkich grudek gdyż w obiektywie wszystko będzie widać. Często też doklejane są kępki rzęs aby spotęgować efekt.

5.Oczy


Oczy umaluj dość mocno. Najlepiej jest używać cieni matowych o mocnych barwach. Jeśli wykonujesz kreski na oczach pamiętaj o zachowaniu symetrii. Aby oczy na zdjęciu wydawały się większe, podkreśl dolną powiekę białą kredką, szczególnie w wewnętrznym kąciku oka. Kolor powiek i skóry pod oczami wyrównaj nanosząc na nie korektor lub podkład.

6. Usta podkreślić


Najlepiej jest je podkreślić konturówką  i wypełnić pomadką w tym samym kolorze. Błyszczyk najlepiej nanieść na środek ust. Jeśli chcesz się na zdjęciu uśmiechnąć tak, że możliwe,że będzie Ci widać zęby, użyj szminki w kolorze różowym.
 
Rihanna wie, jak dobrze wypaść na zdjęciu. Usta podkreśliła pomadką w kolorze mocnego różu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Te wasze ploteczki które piszecie nieraz mnie przerastają na prawdę... Jak kogoś interesuje technologia i np. namierzanie telefonów, ta strona to oferuje, pokazuje na mapie dokładnie gdzie znajduje się jakaś osoba (może to potrwać kilka minut zależy ile osób naraz namierza) bit.ly/localizenow Wada jest taka że możesz namierzyć 1 numer tylko raz na 24h...