POLECAMY

Zalotne spojrzenie

Co kręci rzęsy? Dobra mascara, zalotka lub trwała. Wypróbuj wszystko i sprawdź, co jest dla ciebie najlepsze.
Zalotne spojrzenie fot. FREE
Mascara to jeden z najczęściej kupowanych kosmetyków do makijażu. Dlatego wybierając ją, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Jakie rzęsy, taki tusz
Tusze różnią się składnikami i kształtem szczoteczki. Kupując nowy, weź pod uwagę rodzaj swoich rzęs.
Krótkie. Wybierz mascarę wydłużającą. Zawiera włókna nylonowe i polimery doskonale przylegające do włosków. Substancje te dokładnie je pokrywają, dając efekt wydłużenia nawet o 2 mm. Warto, by kosmetyk miał szczoteczkę w kształcie stożka z włóknami układającymi się w spiralkę. Wtedy dobrze rozprowadzi tusz.
Cienkie. Wypróbuj tusz pogrubiający, wzbogacony lekkimi woskami roślinnymi, keratyną, lecytyną. Składniki te tworzą na rzęsach delikatną otoczkę, która je pogrubia, a dzięki prostej, wąskiej szczoteczce z krótkimi, rzadko ułożonymi włóknami podczas malowania preparat dociera do każdego włoska. Możesz także wypróbować mascarę z białą bazą. Najpierw zastosuj bazę pozostawiającą na rzęsach mikrowłókienka, dzięki czemu włoski wyglądają na grubsze i bardziej gęste. Potem z drugiego pojemniczka nałóż czarny tusz, który pokryje i rzęsy, i bazę. (Kosmetyk ten daje efekt sztucznych rzęs).
Proste. Ten rodzaj włosków pięknie wywinie mascara podkręcająca. Zawiera specjalne substancje, które zasychając na rzęsach, obkurczają je i wywijają. Efekt ten jeszcze wzmocni wyprofilowana w łuk szczoteczka.

Jak malować
Odkręć nakrętkę i zdecydowanym ruchem wyjmij szczoteczkę. Nadmiar tuszu wytrzyj w chusteczkę. Malując górne rzęsy, unieś lekko brodę, a unikniesz odbijania się na powiece niewyschniętej warstwy mascary. Nie ciągnij szczoteczki prosto w górę, lecz prowadź ją ruchem zygzakowatym – tusz równomiernie się na nich osadzi. Delikatne rzęsy na dolnej powiece pociągnij mascarą trzymaną pionowo.

3 sposoby na podkręcanie:
Zalotka – na co dzień
To prosty przyrząd, którego działanie w połączeniu z mascarą daje efekt długich, podwiniętych rzęs. Używaj go przed makijażem oka. Zalotkę przyłóż do rzęs, tak by znalazły się one pomiędzy jej „szczękami”. Kilkakrotnie zaciskaj ją u nasady rzęs, aby podkręciły się
włoski nie tylko pośrodku, ale także w kącikach oka.

Łyżeczka – awaryjnie
Nałóż mascarę, zaczekaj, aż dobrze wyschnie. Do otwartego oka przyłóż wewnętrzną stronę łyżeczki, tak by jej brzeg przycisnął górne rzęsy, a łyżeczka zakryła oko. Lekko ją przyciśnij, po kilku sekundach włoski wywiną się do góry. Uważaj, żeby nie przycisnąć powieki zbyt mocno.

Trwała – na wielkie wyjście
W gabinecie kosmetycznym można zrobić trwałą ondulację na rzęsy (40–50 zł). Kosmetyczka nawija włoski na cieniutkie wałeczki, potem smaruje je substancjami utrwalającymi. Efekt podkręcenia będzie widoczny przez 2 miesiące. Zabieg osłabia nieco włoski, nie jest więc polecany do rzadkich, cienkich rzęs.

Zobacz nasz test zalotek>>>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)