kobieta, modelka, makijaż, fryzury fot. FREE

Zabiegi przed wielkim wyjściem

Krótka, intensywna kuracja działająca na kilka problemów jednocześnie to idealne rozwiązanie przed wielkim wyjściem!
/ 23.12.2009 20:02
kobieta, modelka, makijaż, fryzury fot. FREE
Jeśli zależy ci na spektakularnym upiększeniu twarzy, skorzystaj z terapii łączonych. Sama likwidacja zmarszczek nie wystarczy, by olśniewać wyglądem. Chcąc zatrzymać czas, należy działać wielopoziomowo, bo starzenie to proces bardzo złożony.

Warto zająć się również przyczyną problemu, czyli poprawić funkcjonowanie skóry. Dzięki rewitalizacji nabierze ona blasku i świeżości, a kolejne zmarszczki pojawią się zdecydowanie później. Zadziałanie na kilka problemów jednocześnie pozwala uzyskać bardziej spektakularny efekt. A co najważniejsze – niezwykle naturalny! Nie musisz się więc obawiać, że twoja twarz stanie się sztucznie wyglądajacą i pozbawioną mimiki maską! Wszyscy zauważą, że wyglądasz świetnie, ale nikt nie wpadnie na pomysł, że to rezultat zabiegów! Będziesz po prostu naturalnie piękna.

Terapie łączone wykonywane systematycznie mogą o wiele lat opóźnić moment zastosowania bardziej inwazyjnych zabiegów, jak np. lifting. Kombinacja zabiegów zawsze dobierana jest indywidualnie. Zależy od stanu skóry, jej nawilżenia i napięcia, ilości przebarwień, naczynek czy krostek, głębokich bruzd i zmarszczek.

– Można wyróżnić tzw. złotą trójcę zabiegów łączonych: kurację rewitalizującą skórę (np. mezoterapia, laser, peeling), wypełnienie i modelowanie kwasem hialuronowym oraz redukcję zmarszczek mimicznych za pomocą toksyny botulinowej – mówi dr Aleksandra Jagielska, dermtolog z Kliniki Dr Andrzeja Sankowskiego w Warszawie. Kurację zawsze rozpoczynamy od poprawy stanu skóry. Utrata elastyczności w dużej mierze związana jest z jej zbyt słabym nawilżeniem. Mezoterapia czy peeling mogą również znacząco wpłynąć na spłycenie zmarszczek. W efekcie do ich wygładzenia potrzeba będzie znacznie mniej preparatu. Na dalsze wygładzanie skóry warto umówić się, gdy efekt rewitalizacji będzie już widoczny. Powinnaś być otwarta na sugestie lekarza. Nie chodzi przecież o doraźną poprawę wyglądu, ale o długofalowy efekt.

Kiedy na zabieg?
Zabiegi łączone to świetne rozwiązanie przed wielkim wyjściem. Efekt zobaczysz już po tygodniu od przeprowadzonej kuracji, ale dla większego komfortu i bezpieczeństwa lepiej udać się na nią dwa tygodnie wcześniej. Najbezpieczniejszą porą roku dla takich kuracji jest jesień i zima. Skórę należy chronić, bo po peelingach lub zabiegach laserowych jest bardziej wrażliwa.

Najczęstsze problemy dziewczyn:
- Przesuszenie skóry (m.in. na skutek nadmiernego opalania i braku ochrony przed UV)
- Dodające lat przebarwienia
- Widoczne naczynka krwionośne
- Rozszerzone pory, krostki i zaskórniki
- Zmarszczki wokół oczu, tzw. kurze łapki
- Zmarszczki na czole: poziome i tzw. lwia bruzda
- Worki lub sińce pod oczami
- Zbyt słabo zarysowane kości policzkowe
- Zbyt małe lub asymetryczne usta
- Bruzdy nosowo-wargowe