laserowy resurfacing - medycyna estetyczna fot. Fotolia

Zabieg, do którego przyznają się gwiazdy

Zazdrościsz tym gwiazdom, które pomimo upływu lat wyglądają tak, jakby czas się zatrzymał? Sprawdź z jakiego zabiegu korzystają!
08.12.2014 15:05
laserowy resurfacing - medycyna estetyczna fot. Fotolia
Laserowy resurfacing może wiele, a nawet więcej: zatrzymuje czas, czyli działa prewencyjnie i antystarzeniowo, gdy skóra jest jeszcze młoda, odmładza, czyli cofa oznaki starzenia, redukuje zmarszczki, ujędrnia skórę, poprawia ogólną jakość i wygląd skóry – pogrubia ją i zagęszcza, wyrównuje np. potrądzikowe zmarszczki, redukuje przebarwienia zmniejsza widoczność porów. Brzmi niewiarygodnie? A jednak!

Laser – dlaczego to działa?

Wszystko dzięki wiązce światła, która wykonuje w skórze tysiące mikrouszkodzeń, niewidocznych gołym okiem. W miejscu uszkodzeń skóra wytwarza nową lepszą tkankę. "Dużym plusem jest fakt, że skóra młodnieje sama, my ją tylko do tego mobilizujemy. Uruchamiamy po prostu naturalne procesy regeneracyjne" - wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska, ekspert medycyny estetycznej i dermatolog, która specjalizuje się w laserowym resurfacingu w Polsce. Nie jest to żadna eksperymentalna metoda. Laser frakcyjny, bo właśnie tym urządzeniem wykonuje się laserowy resurfacing, wykorzystywany był dotychczas do niwelowania blizn. "Żeby usunąć blizny pracujemy miejscowo i głębiej, przy laserowym resurfacingu zabieg obejmuje całą twarz, z tym że penetrujemy skórę płyciej, to wystarczy, żeby uruchomić procesy regeneracyjne. W efekcie dochodzi do kompleksowej przebudowy skóry na całej powierzchni" – mówi ekspert z Centrum WellDerm w Warszawie (www.wellderm.pl).

Czego możesz się spodziewać na fotelu u specjalisty?

Na dobry początek twoja skóra zostanie oczyszczona. Następnie znieczulona specjalnym żelem lub schłodzona cold-packami. Po zabezpieczeniu twoich oczu specjalnymi okularkami (tzw. krecikami), specjalista miejsce przy miejscu przykłada głowicę emitującą światło. Czy to boli? Nie będziemy ukrywać – zabieg jest odczuwalny, ale odczuwanie bólu osłabia się z każdym "uderzeniem" lasera. Zabieg trwa około godziny. Po jego zakończeniu skóra będzie zaczerwieniona, widoczny będzie obrzęk, mogą pojawić się strupki – to minie po 1-2 dniach. Na ostateczne efekty trzeba jednak trochę poczekać – około kilkunastu dni, tyle trwa pełna odnowa skóry, ale nagrodą za oczekiwanie jest piękna i co najważniejsze, naturalnie odmłodzona skóra.

Czy jeden zabieg wystarczy? To zależy do stanu twojej skóry. Zabieg może być przeprowadzony jednorazowo, lub w serii 4-6 powtórzeń co 2 miesiące.

Czy laserowy resurfacing jest dla ciebie?

Zabieg można zastosować przy skórze młodej, żeby mieć nieskazitelną cerę i działać prewencyjnie na procesy starzenia, u osób po 35 roku życia jest idealnym sposobem na rozprawienie się ze zmarszczkami i utratą jędrności skóry, kobiety po 60-tce zachwycone będą poprawą gęstości i jakości skóry.

Koniec wypełniaczy i Botoksu?

Popularność zabiegu wynika z tego, że daje on naturalne efekty. Nie oznacza to jednak, że laser zastąpi wypełniacze (np. kwas hialuronowy) czy botoks. "Po laserowym resurfacingu skóra jest napięta, uelastyczniona i zagęszczona, dzięki temu można dyskretnie modelować twarz, wykorzystując możliwości botoksu czy wypełniaczy" – tłumaczy ekspert.

Chcesz więcej?

Resurfacing można połączyć np. z zabiegiem wykorzystującym osocze bogatopłytkowe, otrzymywane z własnej krwi – to tak zwany "wampirzy lifting". Preparat sporządzony z krwi zawiera czynniki wzrostu, które odgrywają ogromną rolę w procesach regeneracji skóry. Ostrzyknięcie nim skóry po resurfacingu sprawi, że nowa tkanka będzie jeszcze lepszej jakości, a efekt będzie się utrzymywał dłużej. "Możemy też wesprzeć skórę po resurfacingu, zasilając ją witaminowymi koktajlami czy krzemionką podawanymi w formie mezoterapii" – dodaje ekspert. Dzięki dodatkowym zabiegom regeneracja będzie jeszcze efektywniejsza – nasza nowa, piękna i jędrna skóra będzie nam za to wdzięczna.

Więcej o WellDerm:

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie, założone przez dr Agnieszkę Bliżanowską. Lekarze WellDerm są zwolennikami naturalnego wyglądu - przeprowadzając zabiegi medycyny estetycznej, koncentrują się na odpowiednich proporcjach twarzy i ciała, harmonii i równowadze. Zasadą WellDerm jest to, by pacjenci WellDerm, poprawiając mankamenty urody lub przechodząc terapię anti-aging, zachowali swoją indywidualną urodę. WellDerm zapobiega skutkom starzenia się skóry – dermatolodzy estetyczni projektują prewencyjne terapie anti-aging, dopasowane m.in. do wieku biologicznego skóry pacjentów, ich stylu życia i aktywności zawodowej. Standardem WellDerm są indywidualne plany leczenia, obejmujące codzienną pielęgnację i zabiegi rozplanowane długookresowo. W WellDerm pracują lekarze o najwyższych kompetencjach estetycznych, którzy osobiście przeprowadzają zabiegi związane z modelowaniem twarzy. Jako nieliczni w kraju wykonują najtrudniejsze zabiegi estetyczne - specjalizują się m.in. w niechirurgicznym modelowaniu kształtu nosa oraz odtwarzaniu owalu twarzy. Wykonują precyzyjne zabiegi łączone w okolicach oczu, także na górnych powiekach. Kształcą innych lekarzy z technik medycyny estetycznej. Centrum WellDerm znane jest z terapii łączonych, dzięki którym osiąga lepsze efekty, niż w przypadku pojedynczych zabiegów. Terapie poprzedzają konsultacje medyczne.