Z blondynki w brunetkę

Choć styliści całego świata zachęcają, aby matkę naturę poprawiać o maksimum dwa tony, wiele gwiazd ryzykuje transformację całkowitą - ze słodkiej złotowłosej w drapieżną brunetkę.

Choć styliści całego świata zachęcają, aby matkę naturę poprawiać o maksimum dwa tony, wiele gwiazd ryzykuje transformację całkowitą - ze słodkiej złotowłosej w drapieżną brunetkę.

Faktycznie, z punktu widzenia praktyczności, tego typu metamorfozy nie są szczególnie rozsądne. Drastyczne zmiany barw zwykle niszczą włosy, odrosty są szczególnie uciążliwe, zaś odcień skóry i oprawa oczu może w ogóle nie współgrać. Na dodatek zaś jest czynnik ludzkiego przyzwyczajenia, które chce mieć dziewczynę, matkę czy siostrę w kolorze od dawna znanym i kochanym, a zmiana barwy włosów to coś zdecydowanie poważniejszego niż nowy odcień szminki czy płaszcza.

Z drugiej jednak strony, bycie blondynką może nużyć i męczyć - ze względu na stereotypy chociażby. Jasny blond rzadko też występuje naturalnie w przyrodzie i regularne utrzymywanie platynowego odcienia bez odrostów kończy się zwykle fryzurą z gatunku szczotki. Ciemne włosy, ze względu na strukturę barwnika, wyglądają zwykle bardziej zdrowo, lśniąco i gęsto. Dla artystki drastyczna zmiana wizerunku to też oczywiście pretekst, aby znaleźć się w świetle fleszów, dla nas, zjadaczek chleba, może być sposobem na rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu, bo kobieta lubi fryzjerską symbolikę bardziej niż nowe buty.

Przyjrzyjmy się więc gwiazdom, które zaryzykowały i pozwoliły nam się zobaczyć w negatywie…

Katherine Heigl

Z blondynki w brunetkęZ blondynki w brunetkę

Znana z serial “Chirurdzy” piękna i hojnie obdarzona przez naturę Katherine jest ucieleśnieniem hollywodzkiego snu o opalonej, biuściastej blondynce w stylu dziewczyny z sąsiedztwa. Ciemny kolor włosów natychmiast odebrał jej większość tego powabu, zwracając uwagę na pospolitą dość twarz. Werdykt? Nietrafione.

Nicole Richie

Z blondynki w brunetkęZ blondynki w brunetkę

Nicole Richie wkradła się do naszej świadomości dzięki pamiętnej przyjaźni z jeszcze bardziej pamiętną blondynką, Paris Hilton. Od wizerunku głupiutkiej, naiwniutkiej i próżnej dziewczynki uwolnić się bardzo trudno, więc przefarbowanie wydaje się dobrym pomysłem. I faktycznie, panna Richie w wersji ciemnej wygląda wrażliwiej, melancholijniej, hmm.. inteligentniej?

Fergie

Z blondynki w brunetkęZ blondynki w brunetkę

Fergie to kobieta zjawisko, którą wielbią miliony - za barwę głosu, za ponętne ciało, za ekspresyjną osobowość i filmowy dorobek („Grindhouse vol.2 Planet terror”, „Dziewięć”). Jako blondynka była seksowna, zabawna, kumpelska; jako brunetka kusi, uwodzi i nęci.Konkluzja? Kobieta z niepowtarzalnym charakterem i ciałem może mieć i zielone włosy.

Cameron Diaz

Z blondynki w brunetkęZ blondynki w brunetkę

Cameron Diaz to filmowe uosobienie blondynki z cielęcymi oczami i głupimi pytaniami. Do wysokiej, szczupłej sylwetki i tych słynnych niebieskich tęczówek jasny blond pasuje jak ulał. Transformacja w brunetkę wydobyła nieco kolor oczu, ale ogólnie zmieniła kokietkę w smutne dziewczątko bez iskry humoru. Nietrafione.

Hilary Duff

Z blondynki w brunetkęZ blondynki w brunetkę

Była regularną blondynką, jakich wiele i mężczyźni na pewno nie narzekali. Jednak po przefarbowaniu nabrała od razu kobiecej ponętności i mgiełki bardzo obiecującej tajemnicy. Plus bardzo zyskały na jakości same włosy!

Megan Fox

Z blondynki w brunetkęZ blondynki w brunetkę


Jeśli jest jeden najlepszy przykład, że idealną brunetką można się stać a nie urodzić, to jest nim bez wątpienia Megan Fox. Czarne lśniące włosy, jakie znamy z ekranu, to tylko farba, ale wydobyła z delikatnej a jednak drapieżnej twarzy cały seksapil. Bardzo trafione.

Na koniec mała uwaga - jeśli jesteś blondynką, która nie czuje się dobrze z dowcipami i przemyśliwujesz nad zmianą, to najlepiej skorzystaj pierw z internetowych aplikacji dopasowujących fryzurę na podstawie zdjęcia. Niekoniecznie bowiem drzemie w tobie potencjał Megan, a jako blondynka od urodzenia dodam, że często warto trzymać się tego, co wolą mężczyźni!
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/6 lat temu
No nie uwazam, ze Katherine Heigl ma 'dosc pospolita twarz' ... ;)
/7 lat temu
"PIERW"? kto jeszcze takiego zwrotu używa? ;)
/8 lat temu
skorzystaj PIERW? o ku...wa ;-)
POKAŻ KOMENTARZE (5)