POLECAMY

Wszystko o pędzlach do makijażu

Pędzle do makijażu to niezastąpione narzędzie w naszej kosmetyczce. Jednak często przy ich zakupie nie zastanawiamy się nad ich rodzajem czy konkretnym przeznaczeniem. Warto zwrócić na to uwagę, bo odpowiedni pędzel na pewno pomoże nam osiągnąć nieskazitelny i naturalny make-up.

Podkład

Choć jesteśmy przyzwyczajone nakładać podkład palcami lub specjalną gąbeczką, w profesjonalnym makijażu zawsze korzysta się ze specjalnego pędzla. Pozwala to na uzyskanie naturalnego efektu, ponieważ kosmetyk rozprowadzany jest równomiernie i z większą precyzją dociera to kącików nosa czy ust.

Pędzel do podkładu powinien być płaski i niezbyt duży. Nie zanurzamy pędzla bezpośrednio w podkładzie, lecz pozwalamy ogrzać się kosmetykowi w naszej dłoni. Jeśli już używamy go do nabierania fluidu prosto z opakowania, uważajmy, by zanurzyć jedynie ¼ jego włosia. Można też nałożyć podkład na twarz palcami, a następnie użyć pędzla do roztarcia kosmetyku – mówi Agnieszka Sęczkowska, wizażystka marki Golden Rose.

Pędzel do makijażu - idealny to skarb!

Idealny pędzel to skarb!

Zobacz też: Cera naczynkowa - jak o nią dbać?

Puder

Do aplikacji produktów o sypkiej konsystencji używa się pędzla z włosia naturalnego, np. koziego. Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem pudrowania twarzy jest nakładanie kosmetyku grubym, okrągłym pędzlem.      

Dobrej jakości pędzel umożliwia nałożenie niewielkiej ilości produktu, dzięki czemu uzyskujemy naturalny wygląd twarzy. Pędzel do pudru powinien być dość duży i puszysty, co pozwoli na precyzyjny makijaż. Takim produktem jest pędzel Kabuki, który możemy użyć zarówno do aplikacji pudru, jak i różu czy bronzera – radzi Agnieszka Sęczkowska.

Pochodzący z Japonii pędzel Kabuki posiada bardzo gęste i miękkie włosie, a zamiast długiego trzonka ma szeroką podstawę. To, co wyróżnia go spośród innych pędzli to bardzo naturalny efekt, nawet przy źle dobranym kosmetyku. Wykorzystując metodę aplikacji poprzez „stemplowanie” uzyskujemy efekt idealnego krycia, bez efektu maski.

Zobacz też: Blizny potrądzikowe - jak je zwalczyć?

Róż

Niektóre kobiety unikają różu w obawie przed uzyskaniem efektu... klowna. Tymczasem właściwie dobrany odcień kosmetyku oraz odpowiedni pędzel sprawią, że twarz nabierze zdrowego wyglądu. Precyzyjne nałożenie różu czy bronzera może bowiem odpowiednio wymodelować twarz nadając jej odpowiedniego kształtu. Płaski, lekko ścięty pędzel wyostrza kontury kości policzkowych i nadaje policzkom młodzieńczego rumieńca.

Przed nałożeniem różu na twarz, usuńmy jego nadmiar zanurzając pędzel w dłoni. Zbyt duża ilość kosmetyku utrudnia aplikację i uniemożliwia równomierne rozprowadzenie koloru mówi wizażystka Golden Rose. Pamiętajmy, że róż służy do podkreślenia naturalnego koloru skóry, a nie jego zmiany, dlatego dobrze dobrany kosmetyk to podstawa udanego makijażu – dodaje.

Zobacz też: Usuń kamień nazębny!

Cienie

Pędzle do cieni są bardzo zróżnicowane i tylko od nas zależy, które z nich wybierzemy do makijażu. Od zupełnie płaskich, po zaokrąglone, od szerokich, pokrywających niemal całą powiekę, po bardzo wąskie, używane np. do kresek.

Najbardziej uniwersalny pędzel do cieni posiada zarówno włosie, jak i tradycyjną gąbeczkę. Taki dwustronny pędzel umożliwia precyzyjne nałożenie cienia i jego roztarcie. To zupełnie nowa jakość w makijażu oczu, dlatego szczególnie zachęcam do korzystania z tego narzędzia podczas codziennego makijażu – mówi Agnieszka Sęczkowska.

Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji wszystkich pędzli do makijażu. Delikatne włosie wymaga równie delikatnego traktowania, dlatego pędzle należy myć w ciepłej wodzie, używając do tego specjalnego płynu bądź niewielkiej ilości mydła. Pędzle suszymy w pozycji leżącej, tak by woda nie dostawała się do skuwki, co może spowodować rozklejenie się pędzla i wypadanie włosia.

Źródło: Materiały prasowe Veneo/Golden Rose

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Zgadzam się, dobór pędzla do odpowiedniego kosmetyku jest bardzo ważny, dlatego ja używam pędzla kabuki Earthnicity, który nadaje się do nakładania podkładu mineralnego, pudru czy też rozcierania róży i bronzerów;) Rewelacyjne rozwiązanie:))