POLECAMY

Takiej techniki makijażu jeszcze nie widziałyśmy. Czy to w ogóle może się udać?

Cera co prawda wygląda idealnie, ale ilość produktów jest przerażająca.
Takiej techniki makijażu jeszcze nie widziałyśmy. Czy to w ogóle może się udać? fot. FREE

Za każdym razem, gdy przeglądam Instagram w poszukiwaniu inspiracji, nie mogę wyjść z podziwu. Podziwu dla zaangażowania urodowych blogerek, które pokazują jak się malować (w przyśpieszonym tempie, bo inaczej zajęłoby im to cały dzień) by wyglądać pięknie (a tak naprawdę przestać być sobą).

Trend na naturalność może i jest, ale nijak się ma do tego, co dzieje się w instagramowym świecie. Z jednej strony owszem, modelki, celebrytki czy zwykłe dziewczyny chętnie pokazują się zupełnie bez makijażu. Świat blogerów jednak dosłownie zalany jest przez ogrom kosmetyków, płynie rzeką z rozświetlacza i podkładu. Nie ma się co dziwić, to w końcu ich praca - a jaki sens ma lansowanie tego, jak dobrze wyglądać bez makijażu?

TOP 5 na maj 2017 - wybór redaktor działu Uroda

Instagram pokazał już wiele - konturowanie, strobing czy to, jak za pomocą makijażu sprawić, by usta wyglądały na trzy razy większe. O ile zawsze doceniam i podziwiam zadbaną, gładką cerę pięknie podkreśloną rozświetlającymi kosmetykami, które zresztą sama uwielbiam, o tyle wielowarstwowość makijażu mnie zwyczajnie przeraża.

Rozświetlacz, baza, podkład - wszystko w płynie. Pędzel w ruch. Potem korektor pod oczy, na czubek brody, czoło i nos. Jeszcze raz rozświetlający olejek pod łuk brwiowy, nos, łuk kupidyna. Wszystko fiksujesz pudrem. Teraz czas na produkty w kompakcie - pudry, bronzery, rozświetlacze. Można się pogubić, prawda? O ile mam ochotę jeszcze dzisiaj poeksperymentować z beauty blenderem i miksem rozświetlacza z podkładem (ale w o wiele mniejszych ilościach), tak zmywanie kilkunastu warstw ani mi się śni.

I refleksja na koniec. Jaki sens ma to, byśmy wszystkie wyglądały tak samo? Ogromne oczy, nadęte usta, kości policzkowe jak u Kylie Minogue, wąski nosek i brwi odrysowane od szablonu? Nuuuuuda.

Ta kontrowersyjna metoda pielęgnacji to hit!

 

I love her page @militzayovanka Check her out guys! #hudabeauty3dhighlight @shophudabeauty faux mink lashes in Farah

Post udostępniony przez Huda Kattan (@hudabeauty)

 

Gorgeous @exteriorglam #hudabeauty3dhighlight palette in Golden Sands #hudabeautyliquidmatte in Showgirl

Post udostępniony przez Huda Kattan (@hudabeauty)

 

Beautiful beat by @riannemua @shophudabeauty lashes in Samantha

Post udostępniony przez Huda Kattan (@hudabeauty)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Zgadzam się - przesada jest zawsze zła I niekoniecznie można taki make up wykonać szybko, rano, przed pracą etc. Zakrywanie wszystkiego co się da dla uzyskania efektu odrealnionego wizerunku nie podkreśla atutów, tylko daje efekt kopiuj wklej, wszyscy tacy sami. Nie o to powinno chodzić w makijażu.