Wakacyjny makijaż inspirowany oceanem - krok po kroku

Zobacz wakacyjny makijaż inspirowany rajskimi plażami bezludnych wysp Pacyfiku i lazurem oceanicznej wody i naucz się go wykonywać. Nie bój się kolorów, lato to idealny moment, aby za pomocą odpowiedniego makijażu przeistoczyć się w barwnego motyla.
/ 02.08.2013 12:15

Wakacyjny makijaż - bryza znad oceanu

Wakacyjna propozycja makijażu od Golden Rose przygotowana przez Aleksandrę Szczepanek zainspirowana została rajskimi plażami bezludnych wysp Pacyfiku.

Krok pierwszy - górna powieka

Górna powieka modelki to kraina łagodności bezkresnej, leniwej plaży gasnącej w promieniach zachodzącego słońca. Blady beż w wewnętrznej i centralnej części powieki przechodzi w cieplejsze tony w zewnętrznych kącikach oczu, a lekka smuga szarości wydobywa oko i dodaje spojrzeniu głębi. Gruba, intensywnie czarna kreska wykonana smoliście czarnym linerem wydaje się symbolicznie odcinać monotonię ospałych pasteli u góry od prawdziwej eksplozji obłędnej morskiej zieleni, turkusu  i błękitu na dolnej powiece.

Krok drugi  - dolna powieka

Stonowana mięta w wewnętrznych kącikach oczu nabiera wyrazu, zmieniając się w żywiołową zieleń rozświetloną złotymi refleksami na środku, by ostatecznie w zewnętrznych kącikach utonąć w bezkresnym, kobaltowym oceanie. Zjawiskowo wytuszowane rzęsy rozciągają się nad gwałtowną tonią kolorów niczym cienie palm zgarbionych nad falami, by skosztować chłodnej bryzy.

Polecamy: Delikatny makijaż w 5 minut - krok po kroku

Krok trzeci - usta

Usta flirtują nasyconym kolorem delikatnego różu. Nawilżająca formuła pomadki z matowym wykończeniem sprawia, że są soczystym, ale nienachalnym uzupełnieniem stylizacji.

Krok czwarty - baza

Jako subtelną bazę pod makijaż nałożono mineralny podkład, odżywiający skórę cennymi składnikami i chroniący ją przed promieniowaniem UV. Nienaganna cera zmatowiona została pudrem prasowanym, który swą jedwabistą konsystencją zapewnił  aksamitny wygląd, bez uczucia ściągnięcia skóry i nie obciążając jej w upalne dni.

Krok piaty - rozświetlenie

W celu wymodelowania i rozświetlenia twarzy kości policzkowe zostały muśnięte promieniami słonecznego pyłu zamkniętymi w ciepłym bronzerze.

Polecamy: Różowy makijaż - krok po kroku

Autorka makijażu: Aleksandra Szczepanek