Usta XXL

W tym rozmiarze są najbardziej trendy. Sygnalizują zmysłowość. Chcesz, aby Twoje usta były kuszące i przyciągały spojrzenia?
/ 07.02.2007 12:20
xxl1.jpgJeśli nie jesteś właścicielką okazałych, pełnych ust, pamiętaj, że zawsze możesz pomóc naturze. Przy okazji będzie to świetna zabawa. Ważne, żebyś zapamiętała najważniejszą regułę: wąskie wargi wymagają jasnych barw. Jeżeli pomalujesz usta ciemną szminką, owszem, zwrócisz na nie uwagę, ale przy okazji optycznie je zmniejszysz.

W tym sezonie modne są kolory z połyskiem. To dobrze! Blask sprawia, że usta wyglądają młodziej, pełniej i bardziej sexy. Do łask wracają też konturówki. Wykorzystaj to! Dokładnie obrysuj wargi kredką, a nad tą linią poprowadź cieńszą kreskę jasnym, perłowym korektorem. Efekt powiększenia gwarantowany. Inne sprawdzone triki:

1. Kredka
xxl03.jpgStarannie, ale bardzo lekko obrysuj nią kontur ust. Ważne, by poprowadzić kreskę poza naturalną linię warg (nieco powyżej górnej i leciutko pod dolną). Dzięki temu usta będą wydatniejsze. Uwaga: nie wyolbrzymiaj ust na siłę. Jeśli przesadzisz, będziesz wyglądać sztucznie i groteskowo.

2. Szminka
xxl03.jpgWażne, by była w podobnej kolorystyce co kredka. Nałóż ją, dokładnie wypełniając cały kontur ust. Pomiń wąski, środkowy odcinek wargi górnej i dolnej. W tym miejscu użyj szminki o 1–2 tony jaśniejszej niż użyta na początku. Subtelnie rozjaśniony środek spowoduje, że usta znacznie zyskają na objętości.

3. Błyszczyk
xxl03.jpgNajlepiej transparentny, w naturalnym, niezobowiązującym odcieniu. Delikatnie pomaluj nim usta. Na sam środek warg nałóż trochę błyszczyka o bardzo mocnym połysku. Taki zabieg optycznie je powiększy. Jeśli chcesz, żeby makijaż wyglądał naturalnie, szminkę i błyszczyk nałóż też na kontur warg.

Maksi usta od zaraz
Jeśli masz mało czasu, a bardzo zależy Ci na tym, żeby Twoje usta wyglądały na większe, nie wpadaj w panikę. Na rynku są dostępne specjalne szminki i błyszczyki dające natychmiastowy efekt powiększenia ust, np. błyszczyk Full Kiss (Helena Rubinstein, 110 zł).

Hanna Halek/ Uroda