Usta spragnione wielkości

Mają być pełne, gładkie, kuszące. Jeśli twoim ustom daleko do ideału - nie martw się. Wystarczy szminka, konturówka i błyszczyk.
/ 16.03.2006 16:57
 
Z pomocą przyjdą ci nowe kosmetyki dające efekt większych i bardziej wypukłych ust. Możesz np. użyć szminki pobudzającej mikrokrążenie, przez co usta stają się bardziej czerwone i pełniejsze (np. Full Volume, Rimmel).

Wypróbuj też pomadki mocno nawilżające - błyskawicznie wygładzają naskórek, czyniąc usta optycznie bardziej pełnymi (np. Hydra Extreme, Maybelline). Zdolność powiększania mają również szminki i błyszczyki z drobinami rozpraszającymi światło (np. Prismatic, Astor). Poznaj też inne sztuczki modelujące usta.

Masaż
Nałóż na usta wazelinę i przez pół minuty masuj je miękką szczoteczką. To sprawdzony sposób na wygładzenie i lepsze ukrwienie warg. Będą mocno zaróżowione i pełniejsze.

Tricki, które stosują gwiazdy
- Jasna pomadka powiększa usta.
- Połysk podkreśla wypukłość warg.
- Konturówka koryguje kształt ust.
- Róż dodaje wargom świeżości.

Zabiegi w gabinecie
Zastrzyki z kwasu hialuronowego (Resty lane, Juvaderm) działają radykalnie. Można nimi powiększyć usta, uwypuklić je, zlikwidować asymetrię. Efekt utrzymuje się przez 8-10 miesięcy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.
Kosztuje ok. 1000 zł.

Malowanie
Makijażowe sztuczki sprawią, że nawet bardzo małe usta będą pełne i wypukłe.
1. Doceń konturówkę, bo jest doskonała do korekcji ust. Używaj tylko tej w kolorze szminki. Kreska nie może rzucać się w oczy.
2. Podkreśl serduszko w górnej wardze - obrysuj je dodatkowo jasnym korektorem. Uwypuklisz usta.
3. Unikaj jak ognia ciemnych szminek - pomniejszają usta. Najlepsze dla ciebie są jasne róże i beże.
4. Pokochaj błyszczyk. Połysk powiększa i dodaje wargom wypukłości. Błyszczyk nie rozmaże się, jeśli wcześniej obwiedziesz usta konturówką.
5. Zadbaj o proporcje. Gdy jedna warga jest węższa od drugiej, pomaluj ją błyszczykiem. Będzie
wydawać się pełniejsza. Płaskie usta uzyskają wypukłość, jeśli po nałożeniu szminki środek górnej i dolnej wargi muśniesz błyszczykiem.

Permanentny makijaż
Trwały (permanentny) makijaż powiększający usta polega na wprowadzeniu pigmentu w ich kontur. Za pomocą kilku odcieni pigmentów można też podkreślić wypukłość warg. Cena zabiegu od 1000 zł wzwyż.

Pomadka na pomadkę
Gdy usta są idealnie gładkie, od razu wydają się większe. Spierzchnięcia szybko wyleczy ochronna pomadka stosowana jako baza pod pomadkę barwiącą.
- Pomadka ochronna z masłem shea i witaminami - Golden Rose (6 zł).

Elżbieta Szczurowska