POLECAMY

Twórcy spojrzeń, czyli jak zostać stylistką rzęs

Na uwodzicielskie spojrzenie wielu gwiazd Hollywood składa się nie tylko naturalne piękno często perfekcyjnych twarzy, ale także praca sztabu profesjonalistów. Paris Hilton, Jennifer Lopez, Charlize Theron czy Tyra Banks oczarowują wzrokiem m.in. dzięki wysiłkowi stylistów rzęs, czyli zawodowców, do grona których może teraz dołączyć każda Polka.
Twórcy spojrzeń, czyli jak zostać stylistką rzęs

Bycie gwiazdą fabryki snów nie jest łatwe. Gale, przyjęcia i bale charytatywne, to dla pięknych kobiet nie tylko okazja do rozrywki, ale także okazja budowania filmowego wizerunku. Setki kamer i tysiące aparatów paparazzich powodują, że gwiazda musi olśniewać nie tylko otoczenie, ale także świetnie wyglądać na zdjęciach. Nie jest to możliwe bez odpowiedniego wystylizowania oczu, za które odpowiada profesjonalny stylista.

Stylista rzęs to zawód, który rozpowszechnił się na świecie m.in. dzięki wzrostowi popularności tzw. metody 1:1, która podbija światowy rynek kosmetyczny w błyskawicznym tempie, skutecznie wypierając z gabinetów dobrze znane "kępki". Metoda polega na doklejeniu jednej syntetycznej rzęsy do jednej naturalnej. W ten sposób rzęsy są dłuższe, grubsze i pięknie podkręcone.

Zajęcie, które pozwala dopełnić wizerunek gwiazd show biznesu, przez wiele kobiet traktowane jest nie tylko, jak ciekawe hobby, ale także sposób na zdobycie dodatkowych dochodów, albo wręcz oddzielny zawód. Może być ono początkiem wielkiej przygody i kariery w świecie mody. Styliści rzęs pracują bowiem przy pokazach, sesjach zdjęciowych oraz reklamach, gdzie kształtują spojrzenia wielu sław.

Zawód współczesnej kobiety

Matki opiekujące się dziećmi, kobiety pracujące na pół etatu lub po prostu chcące zwiększyć swoje przychody, szkolą się w tej profesji, ponieważ pozwala ona dostosować plany zawodowe do realiów życia współczesnej kobiety. Trwałe przedłużanie rzęs wykonują m.in. kosmetyczki, wizażystki i stylistki, które tym samym poszerzają wachlarz swoich podstawowych usług. Jednak, po ukończeniu profesjonalnego szkolenia, zabieg może wykonywać każdy.

Stylizacja rzęs stworzona jest dla osób cierpliwych i dokładnych, ponieważ metoda wymaga dużej precyzji. Pomagają też: dobry wzrok, zdolności manualne i zamiłowanie do pracy precyzyjnej. Jeden zabieg trwa do 3 h, w czasie których stylistka dokleja ok. 180 – 260 rzęs (90 – 130 na jedno oko). Ciężka praca opłaca się jednak, ponieważ pozawala na zarobienie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Jak zostać stylistką

Niezależnie od tego, czy stylistką chce zostać osoba mająca doświadczenie w pracy np. w salonie kosmetycznym, czy kobieta rozwijająca swoje hobby, należy zacząć od profesjonalnego szkolenia. Jego celem jest rozwinięcie umiejętności oraz rozszerzenie wiedzy potrzebnej do bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia zabiegu. To klucz otwierający przed uczestniczką bramy do świata stylizacji.

Najlepsze szkolenia organizują najczęściej producenci i dystrybutorzy uznanych na świecie marek produktów do stylizacji rzęs. Taki start daje gwarancje, że klientki przyszłej stylistki nie będą narażone na negatywne skutki źle przeprowadzonego zabiegu.

Wiedza jest niezbędna

Dobrze zaplanowane zajęcia powinny umożliwić przyszłej stylistce zdobycie solidnych podstaw teoretycznych. Po ukończeniu kursu powinna umieć rozpoznać cykl życia rzęsy i wybrać te, które można przedłużyć. Ważna jest również umiejętność dobrania grubości, długości i stopnia podkręcenia rzęs syntetycznych, do kształtu oka klientki.

Bardzo ważna jest również wiedza na temat chorób i dolegliwości, które dyskwalifikują możliwość aplikacji. Należy posiadać dużą orientację w świecie produktów stosowanych podczas zabiegu. Trzeba pamiętać, że praca odbywa się w bardzo wrażliwych okolicach oczu. Stosowanie niewłaściwych produktów podczas aplikacji może wywoływać podrażnienia, uczulenia i powodować, że efekt przedłużania nie utrzymuje się tak długo, jak powinien. 

Zobacz także: Sekret tuszów do rzęs

Nie mniej ważna jest również wiedza na temat marketingu, która pozwoli na znalezienie klientek i utrzymanie dobrych kontaktów z nimi. Nie ma przecież lepszego sposobu na zdobycie nowych zleceń, niż zadowolona klientka olśniewająca spojrzeniem swoje koleżanki.

Liczą się umiejętności

Profesjonalne szkolenie trwa najczęściej jeden pełny dzień (8-9 godzin) i podzielone jest na części teoretyczną i praktyczną. Cześć praktyczna rozpoczyna się pracą z manekinem, po której uczestniczki przystępują do pracy z modelką pod okiem trenera. Bardzo ważne, by trener był profesjonalistą, który angażuje się w szkolenie i dzięki cennym wskazówkom, pomaga ukierunkować przyszłą stylistkę podczas pierwszej stylizacji.

Uzupełnieniem zajęć jest także praktyka, polegająca na stylizacji rzęs osób z rodziny i koleżanek. Efekty „pracy domowej” (zdjęcia aplikacji „przed” i „po”) są następnie oceniane przez trenera, który decyduje o tym czy wydać certyfikat ze szkolenia, który jest wstępem do zawodu profesjonalnej stylistki rzęs. Dzięki takiemu planowi szkolenia stylistka zdobywa nie tylko wiedzę, ale umiejętności manualne, które umożliwiają aplikację rzęs w czasie do 3 h.

Zobacz także: Makijaż w stylu Edyty Górniak - krok po kroku

Aby wstąpić do grona profesjonalnych stylistów rzęs, należy nie tylko, ukończyć szkolenie, ale także zadbać o zaplecze w postaci odpowiedniego sprzętu. Wymagania nie są wygórowane. Na wyposażenie stylistki składa się łóżko i lampa kosmetyczna oraz pakiet profesjonalnych produktów potrzebnych do aplikacji rzęs. Warto dodać, że uczestniczki szkoleń bardzo często otrzymują zestaw kosmetyków oraz niezbędne materiały marketingowe w postaci ulotek, plakatów czy wizytówek jeszcze na szkoleniu.

Jak widać wstępne koszty można uznać za nieduże, szczególnie że każda złotówka wydana na ten cel, to inwestycja w siebie i rozwijanie nie tylko zainteresowań, ale także możliwości zarobkowych.

Sara Michajłow
JB LASHES by amore&amore

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/3 lata temu
Ja bym chętnie skorzystała z jakiegoś szkolenia, ile takie kosztują? Do Wrocławia i tego perfect glamour mam kawałek drogi, więc pewnie raczej bym w okolicy trójmiasta coś wolała w tym stylu
/3 lata temu
Fajne szkolenia z duza dawka praktyki maja jeszcze w salonie Perfect Glamour we Wrocku. Pani Marzenia to profesjonalistka. Masz tam kilka metod, możesz sobie poczytac dokladnie o wszystkich na atrsonie.
/4 lata temu
tu http://modafon.pl/1235-jak-zostac-wizazystka.html można sporo się o tym dowiedzieć
POKAŻ KOMENTARZE (7)