kobieta, makijaż, fryzury, modelka fot. Medium

Twoje brwi a kształt twarzy

To niezwykłe, jak bardzo brwi wpływają na nasz wygląd. Zobacz, jak prawidłowo malować i regulować brwi!
/ 01.02.2017 10:45
kobieta, makijaż, fryzury, modelka fot. Medium

Dobrze dobrany kolor i prawidłowa regulacja brwi nadaje twarzy charakter i potrafi skorygować jej kształt.
Krótki kurs regulacji
- Brwi reguluj po kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana – zabieg jest wtedy mniej bolesny.
- Nie używaj lusterka powiększającego, możesz stracić perspektywę i wydepilować za dużo, co zawsze jest błędem.
- Wybierając pęsetę, zwróć uwagę, czy ma szerokie końcówki, wtedy bez trudu złapiesz najmniejsze włoski.
- Lewą ręką mocno napnij skórę, a prawą – uzbrojoną w pęsetę – usuwaj pojedyncze włoski. Ale tylko te, które rosną
w dolnej linii brwi, oraz te zrastające się u nasady nosa.
- Wykonuj szybkie ruchy w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków. Rób to bardzo rozważnie – lekkomyślne pozbycie się choćby jednego włoska przy końcu brwi może spowodować powstanie dziury.
- Podrażnienia w trakcie lub po zabiegu złagodzisz, pocierając skórę zawiniętą w chusteczkę kostką lodu. To obkurcza naczynia krwionośne i działa znieczulająco.
- Używając specjalnego grzebyczka lub szczoteczki, zaczesz brwi i nieco ku górze. Powinnaś to robić codziennie: w ten sposób oczyścisz włoski z pudru i nadasz im zadbany, uporządkowany wygląd.
- Niesforne włoski (z upływem lat jest ich coraz więcej), które psują pożądany kształt, przycinaj małymi nożyczkami.
- Dopasuj brwi do kształtu twarzy.

Twarz podłużna
Jeśli twoja twarz jest pociągła, jak Julii Roberts, podczas regulacji zachowaj prostą linię brwi (zaokrąglone podkreślą owalny kształt buzi). Początek brwi musi być oddalony nieco od nasady nosa, więc usuń włoski w tym miejscu.

Okrągła
Przy takim kształcie twarzy brwi wydepiluj na całej długości. Powinny być lekko uniesione, a nad zewnętrznym kącikiem oka trochę zaokrąglone. Dzięki temu twarz wyda się szczuplejsza.

Kwadratowa
Długie brwi o łagodnym łuku wizualnie zaokrąglają kanciaste rysy twarzy. Wydłuż za krótkie brwi, dorysowując włoski na skórze w kierunku skroni. Uważaj: linia powinna być coraz cieńsza i nierozmazana.

W kształcie serca
Brwi reguluj w skośnej linii (ich początek ma znajdować się nieco niżej niż końce). By unieść końcówki, zaczesz brwi na dół i dorysuj włoski nad górną linią naturalnego łuku. Wyczesz brwi do góry.

Idealny kolor
Staraj się dopasować kolor brwi do barwy włosów. Blondynki powinny używać jasnych brązów, beżów, szarości, grafitów. Rysy twarzy kobiet rudowłosych i szatynek najlepiej podkreślą brwi ciemnobrązowe. Czarna kredka przydaje się nielicznym w naszej szerokości geograficznej wyrazistym brunetkom.

Czym podkreślać brwi
- Jeśli jesteś zadowolona z koloru
i gęstości brwi, możesz ograniczyć się jedynie do przeczesania grzebyczkiem lub pociągnięcia ich bezbarwnym, pielęgnacyjnym żelem. Ten kosmetyk uporządkuje je, lekko wyprostuje, zmiękczy i nada jedwabisty połysk. W awaryjnych sytuacjach możesz go zastąpić kroplą oliwki. W sprzedaży są także żele czarne, brązowe i popielate. Odradzamy malowanie brwi mascarą do rzęs – nakładamy zazwyczaj za dużo tuszu, włoski są zlepione, a tusz może się osypywać na powieki.
- Gdy chcesz zmienić kształt brwi lub trochę je zagęścić, zdecyduj się na kredki do makijażu brwi. Są twardsze niż te do malowania oczu. Pomiędzy włoskami rysuj ołówkiem małe kreseczki na całej długości brwi, a potem skośnie przyciętym pędzelkiem lub szczoteczką rozetrzyj kreski – osiągniesz naturalny efekt.
- Do delikatnych i cienkich brwi nieźle sprawdzają się szare lub brązowe cienie do powiek. Powinny być matowe, wtedy wyglądają naturalnie. Nakładaj je cienkim, ukośnie ściętym pędzelkiem.
- Nie chcesz codziennie malować brwi, zrób hennę. (Uwaga! zabieg dla niewprawnej ręki jest ryzykowny - można przesadzić).
Kup brązową, granatową lub szarą (czarny kolor wygląda nienaturalnie). Proszek wsyp do miseczki. Dodaj trochę 3 proc. wody utlenionej. Papkę nanieś na brwi na 1–2 minuty, w zależności od tego, jak mocno chcesz przyciemnić włoski. Zmywaj barwnik wacikiem. Profesjonalne wykonanie henny przez kosmetyczkę kosztuje (wraz z regulacją brwi) 20–30 zł.

 

Tagi: makijaż, brwi