POLECAMY

Tusz do rzęs – jaki wybrać?

Nie tylko poprawiają wygląd, ale również chronią rzęsy i je wzmacniają. Warto jednak wybrać tusz do rzęs odpowiedni dla siebie – wydłużający, wzmacniający a może antyalergiczny?
Tusz do rzęs – jaki wybrać?

Nowoczesne tusze w formie półpłynnych substancji (mascary) nie tylko sprawiają, że rzęsy stają się jedwabiste i wydłużone. Równocześnie są one kosmetykiem ochronnym i wzmacniającym.
Mascary dzielą się na kilka rodzajów.

Wydłużające mascary

Sprawiają, że zawarte w nich składniki powlekają króciutkie włoski od nasady aż po końce, co je może wydłużyć nawet o dwa milimetry. Dodatkowe składniki, czyli plastyczne substancje schnąc podkręcają rzęski ku górze.

Zobacz też: Makijaż dla wrażliwych oczu

Mascary wzmacniające

Zapobiegają łamaniu się włosków dzięki zawartych w nich uelastyczniających roślinnych olejków oraz substancji odżywczych (witamina B5, proteiny zbóż, kolagen). Strukturę rzęs odbudowują również mascary z zawartością kreatyny.

Tusze pogrubiające

Są ratunkiem dla rzęs cienkich. W ich skład wchodzą bowiem proteiny kaszmiru, jedwabiu albo moheru, powodujące, że rzęsy nimi pomalowane dwu- lub trzykrotnie zwiększają swoją objętość.

Zobacz też: Makijaż z klasą

Wodoodporne tusze

Mascary wodoodporne mają tę zaletę, że dzięki domieszce silikonu nie rozpuszczają się pod wpływem wody (chlorowanej, deszczu czy łez). Wymagają jednak stosowania specjalnych zmywaczy.

Mascary antyalergiczne pozbawione są środków konserwujących i zapachowych i są sporządzone z ograniczonej liczby składników. Powinny dawać się łatwo zmywać, ponieważ silne pocieranie może doprowadzić do podrażnienia powiek.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/2 lata temu
Powiem Wam szczerze ze dla mnie liczy sie to zeby tusz ładnie podkrecał, wydłuzał i nie plątał rzes zaraz po przeciągnieciu szczoteczką. Fajny efekt i taki w 100% dla mnie zadowalający daje tusz Rimmel Wake Me Up. Zreszta lubię tą serie, wczeniej używałam podkładu i też sie sprawdził.
/3 lata temu
ja używam tej masakry od dobrych dwóch miesięcy i uważam, że to jeden z lepszych tuszy z jakich korzystałam, jego największą zaletą jest to, że nie skleja rzęs, a taki efekt było mi naprawdę ciężko uzyskać przy innych tuszach.
/3 lata temu
tez tak twierdze , sama spokojnie moge go polecic - nie ma lepszego :)
POKAŻ KOMENTARZE (5)