POLECAMY

Trwały makijaż w 5 krokach

Dowiedz się, co jest podstawą trwałego i perfekcyjnie wyglądającego makijażu. Podpowiadamy, jak w 5 krokach przedłużyć żywotność makijażu!

trwały makijaż

fot. Fotolia

1. Odpowiednia pielęgnacja

Dobierz odpowiednią pielęgnację dla twojego typu skóry. Jeśli masz skórę normalną zastosuj preparat o lekkiej konsystencji. W przypadku skóry suchej użyj kremu o bogatszej formule. Skóra tłusta wymaga użycia preparatu beztłuszczowego.

2. Trwały makijaż oczu

Przed aplikacją cieni koniecznie nałóż cienką warstwę bazy - sprawi, że cienie nie będą się wałkować. Użyj eyelinera lub wodoodpornej kredki, na kreski nałóż cień za pomocą cienkiego pędzelka. Wybierz wodoodporny lub wodooporny tusz do rzęs i rozczesz mokre rzęsy grzebykiem. Pamiętaj o podkreśleniu brwi, są jak rama w obrazie. Wybieraj jasne kolory, brwi muszą być o ton jaśniejsze od włosów.

3. Trwały makijaż twarzy

Użyj bazy pod makijaż aplikując ją pędzelkiem od środka twarzy na zewnątrz. Nałóż rozświetlacz w okolice nosa i oczu, następnie użyj podkładu w kompakcie - to ulubione połączenie gwiazd.

Jeżeli zdecydujesz się na podkład w kremie, pamiętaj, że rozświetlacz lub korektor nakładamy na podkład. W przeciwieństwie do podkładu w kompakcie - podkład w kremie potrzebuje pruszenia twarzy pudrem. Nie przesadź z ilością! Zwróć szczególną uwagę na partię „T”. Wymodeluj twarz bronzerem i nałóż róż na policzki.

Zobacz także: Jak aplikować mineralny podkład?

4. Trwały makijaż ust

Jeżeli chcesz powiększyć usta, nałóż rozświetlacz wokół nich. Następnie obrysuj usta konturówką w ich naturalnym kolorze, rozcierając ją na całej powierzchni. Nałóż pomadkę lub błyszczyk. Możesz zostawić samą konturówkę - nie zostawia śladu na szklankach, gdy pijesz napoje.

5. Utrwalacz

Na koniec spryskaj twarz utrwalaczem do makijażu i ... jesteś gotowa na wyjście. Do dzieła!

Polecamy: Mocno podkreślone brwi – trend na jesień

Autor: Izabela Węgrzynowska, makijażysta regionalny Douglas

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)