POLECAMY

5 zasad kolorowego makijażu na zimę 2013

W tym sezonie mocne akcenty kolorystyczne są modne. Jak zrobić makijaż w tym stylu, by o tej porze roku nie wyglądał źle? Sprawdź.
5 zasad kolorowego makijażu na zimę 2013 fot. FREE
Zimą 2013 nie bój się koloru. Śmiało sięgnij po kosmetyki do makijażu w odważnych barwach. Niech usta i oczy przykują uwagę akcentem w intensywnym odcieniu. Wystarczy, że będziesz przestrzegać tych kilku zasad.

1. Postaw na mat
Mocny kolor najlepiej się prezentuje, gdy nie towarzyszy mu połysk. Wtedy jego "siła uderzeniowa" jest większa. Dlatego zimą 2013 najlepiej sięgnąć po matową pomadkę.

2. Tylko jeden akcent
Pamiętaj, że zimą wszystkie barwy nabierają wyrazistości. Neonowym kolorem wystarczy zatem podkreślić jedną partię twarzy - oczy lub usta. W przeciwnym razie możesz wyglądać kiczowato.

3. Szlachetne metale
Cienie w kolorze srebra i złota bardzo ładnie komponują się z jaskrawymi pomadkami. Dlatego warto uzupełnić look o taki makijaż oczu.

4. Kolor zintensyfikowany
Kolor będzie jeszcze mocniejszy, gdy wybierzesz cienie w kremie. Nie musisz pokrywać nimi od razu całej powieki - wystarczy, że zrobisz zwykłą kreskę na górnej powiece.

5. Czarna ramka
Przy kolorowym cieniu do powiek, czarna kreska narysowana na górnej powiece będzie stanowiła idealne obramowanie i zdefiniuje makijaż oczu.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
A ja sie z tym zgadzam - zima jakos mi do kolorowego makijazu nie pasuje. sprobuj sie zima wymalowac na zielono i do tego czerwone usta - latem to jakos przechodzi a zima to mega widac
/5 lat temu
zimą wszystkie barwy nabierają wyrazistości? Raczej na odwrót, zimą ze względu na słabe światło barwy nie są w ogóle intensywne i można pozwolić sobie na mocniejszy make up :)