POLECAMY

Jak dbać o tłustą cerę po lecie?

Z tłustą cerą są same problemy. Jednak po wakacjach nie widać na niej wyprysków, mniej się błyszczy... Czy tak może być już zawsze?
Jak dbać o tłustą cerę po lecie? fot. Fotolia
Słońce poprawia nieco stan tłustej cery. Niestety, po kilku tygodniach znów zaczyna ona mocno błyszczeć, pojawiają się na niej krostki. Dzieje się tak dlatego, że wydzielina łojowa zalega w porach, a naskórek staje się grubszy i wysuszony. Tak więc po krótkim odpoczynku od intensywnej pielęgnacji, pora znów zabrać się do pracy. 
 

Jak pielęgnować tłustą cerę po lecie?

Pielęgnacyjne rytuały

  • Pierwszym krokiem jest oczyszczanie tłustej cery i odblokowanie porów za pomocą żelu do mycia (np. z bakteriobójczym łopianem, szałwią, rumiankiem). Mycie będzie skuteczniejsze, gdy delikatnie wymasujesz twarz miękką szczoteczką. Pamiętaj, by po każdym użyciu wypłukać ją we wrzątku.
  • Na dzień smaruj skórę lekkim beztłuszczowym kremem nawilżającym. Jeśli cera bardzo błyszczy, taki krem stosuj na zmianę z matującym.
  • Z kolei na noc krem matujący nie jest wskazany. To pora na regenerację skóry, pomożesz jej w tym sięgając po preparat z retinolem albo kwasem glikolowym. Składniki te lekko złuszczają naskórek i pobudzają skórę do odnowy.
  • Raz w tygodniu nakładaj maseczkę oczyszczającą, np. z glinką. Usunie ze skóry toksyny, powstałe podczas procesu przemiany materii, a razem z maską zmyjesz także martwe komórki, które blokują ujścia gruczołów łojowych. 

Zobacz także:


Autorka jest redaktorką dwutygodnika "Przyjaciółka".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)