dziwny trik na idealne brwi fot. Adobe Stock

Ten dziwny trik z Instagrama sprawi, że zawsze będziesz budzić się z idealnymi brwiami. Wystarczy jeden kosmetyk

TikToka i Instagrama podbił nowy trend, dzięki któremu unikniesz codziennego malowania brwi. Zajmuje tylko kilka minut, a potrzebny kosmetyk z pewnością masz w swoim domu.
Urszula Wilczkowska / 19.06.2020 10:38
dziwny trik na idealne brwi fot. Adobe Stock

Lato zdecydowanie nie sprzyja codziennemu makijażowi. Podkład i upał nigdy nie idą w parze i zamiast kryjących kosmetyków chętniej wybieramy lekkie kremy BB. Czasem jednak chcemy wyglądać świetnie bez makijażu, nawet na plaży czy nad hotelowym basenem. Jak to pogodzić? Instagrama i TikToka podbija pewien prosty, ale nieco dziwny trik!

TikTokerki udowodniły nam już, że samoopalacz może służyć nie tylko jako dodatkowa pomoc przy opaleniźnie, ale i jest świetną alternatywą dla konturowania. Jak się okazuje, można go wykorzystać jeszcze w inny sposób, dzięki któremu będziesz mogła wykreślić z codziennego makijażu jeszcze jedną pozycję.

Samoopalacz zamiast henny do brwi

Idealne brwi bez codziennego makijażu, bez bawienia się henną czy makijażu permanentnego, to wcale nie bajka. Ta metoda jest banalnie prosta i zupełnie bezbolesna! Wieczorem przed spaniem zaaplikuj za pomocą drobnego pędzelka cienką warstwę samoopalacza na brwi. Gdy już się wchłonie, ostrożnie zetrzyj jego nadmiar, a następnie połóż się do łóżka. Rano umyj twarz jak zawsze. Aby ujarzmić wszystkie włoski, wystarczy że przeczeszesz je lekko szczoteczką. I to wszystko!

Ten banalny, ale dosyć niespodziewany trik TikTokerek i Instagramerek naprawdę działa. Najlepiej użyć samoopalacza do twarzy, jednak przed jego nałożeniem nie zapominaj o próbie uczuleniowej. Wyreguluj też brwi, by ich kształt był idealny.

Jak najlepiej wyregulować brwi?

Najbardziej popularną metodą regulacji brwi jest oczywiście wyrywanie włosków pęsetą. Ten sposób jest jednak bolesny i czasochłonny. Istnieje jednak kilka alternatyw, które są o wiele szybsze, a równie efektywne.

Instagram podbija ostatnio nitkowanie brwi. To bardzo precyzyjny sposób, do którego będziesz potrzebować zaledwie bawełnianej nici oraz dezynfekującego środka. Zwiąż z nici pętelkę, a następnie zakręć ją kilka razy, by powstały dwie połączone na kształt ósemki. Następnie przesuwaj nicią przy twarzy i przemieszczaj skręt w kierunku odwrotnym niż ten, w którym rosną włoski. Aby ułatwić sobie cały proces, możesz użyć wcześniej pudru lub talku.

Bardzo popularną metodą depilacji brwi są też plastry z woskiem. To najszybszy sposób, który jest w miarę bezbolesny, jednak też niezbyt precyzyjny. Do tego odrywanie plastrów z woskiem według niektórych kosmetologów, może przyczynić się do wcześniejszego starzenia się skóry.

To też może cię zainteresować:
Ta prosta domowa maseczka na wągry podbija TikToka. Działa już w 15 minut!
Maseczki na porost włosów, które zrobisz w domu i naprawdę działają
Maseczka z drożdży rozprawi się ze wszystkimi niedoskonałościami skóry. Zobacz, jak ją zrobić

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/21.06.2020 14:42
o kurcze nie pomyślała bym, aż muszę wypróbować ;)