szatynka, dziewczyna, kobieta

Szatynka wieczorową porą

Miała jasną wizję swojego wizerunku. Była ciekawa, czy inni też ją tak widzą. Może nowy image pomoże Emilii w znalezieniu pracy?
/ 11.06.2008 09:05
szatynka, dziewczyna, kobieta
Emilia zmienia swoje życie. Zaczęła od wyglądu. Uznała, że ma wystarczająco dużo ciekawości i dość odwagi, by wysłać zgłoszenie do metamorfoz Urody.

Emilia Wasiak o sobie:
Mam 24 lata i pochodzę z Nowego Miasta. Jestem świeżo upieczoną absolwentką Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie. Maluję obrazy i z pasją jeżdżę na rolkach. Miałam w głowie jasną wizję swojego wizerunku. Szukałam potwierdzenia, bo byłam po prostu ciekawa, czy inni też mnie tak widzą. Może nowy image pomoże mi w znalezieniu pracy?

Wyczuj kolor
Emilia: Trochę eksperymentowałam z włosami, ale na nic konkretnego nie mogłam się zdecydować. Ostatnio zrobiłam sobie pasemka.
Adam Szaro, stylista fryzur:
- Przede wszystkim musiałem zmienić kolor włosów Emilii. Dotychczasowy nie podkreślał jej urody. Bardzo jasne pasemka zbyt mocno kontrastowały z ciemnym naturalnym kolorem. To powodowało, że twarz zepchnięta została na dalszy plan.
- Zastosowałem nabłyszczającą farbę Barex o zwiększonych właściwościach pielęgnacyjnych, w kolorze zimnego naturalnego brązu, po to, by wydobyć i podkreślić piękne, niebieskie oczy Emilii.
- Zmieniłem też długość włosów, skracając je razem z grzywką. Dotychczasowa (mocno wyrównana i trochę za długa) niepotrzebnie skracała twarz. Całą fryzurę mocno pocieniowałem, dzięki czemu uczesanie Emilii stało się bardziej wyraziste.
- Postanowiłem również wzmocnić włosy. Po zabiegu użyłem ampułek regeneracyjnych Silicone Hair Treatment, które zwiększyły objętość, wyrównały powierzchnię i zregenerowały włosy.

Odrobina ochłody

Emilia: Malowałam głównie rzęsy, ponieważ nie byłam pewna, w jakich kolorach cieni będzie mi do twarzy.
Sergiusz Osmański, wizażysta Sephory:
- Zaproponowałem zimną kolorystykę. Ciepłe kolory, do tej pory stosowane przez Emilię, były niezbyt korzystne. Twarz wydawała się płaska, a oczy mało widoczne. Cera sprawiała wrażenie zaróżowionej. Zimne kolory sprawiły, że oczy stały się wyraźniejsze. Koloryt naskórka został ujednolicony. Do tego zaproponowałem mocno nabłyszczone usta.
- Dzięki podkreśleniu naturalnego kształtu oka, rzęsy zostały wyeksponowane. Emilia nie zdawała sobie chyba sprawy, że są aż tak długie i piękne, malowała je więc dość nieśmiało. Zapominała też o kolorowaniu łuku brwiowego. Pomalowany i przedłużony wygląda bardzo zalotnie.
Kolory cieni
Róże, fiolety oberżyny podkreślają urodę niebieskich oczu.

Sexy talia bez problemu

Emilia: Uważam, że biodra i zgrabne nogi to atrybuty kobiecości. Sądziłam, że moim daleko jest do ideału. Okazało się, że wystarczy je w odpowiedni sposób wyeksponować.
Zuza Kuczyńska, stylistka:
- Brak wcięcia w talii nie jest dużym problemem. Genialnie sprawdzają się wtedy wszystkie stroje, które będą rozszerzać się od biustu. Emilia jest niewysoką osobą, więc dobrze wygląda w butach na obcasie. A one dobrze współgrają z takimi rozszerzającymi się sukienkami.
- Emilia ma niewielki biust, więc jej ubrania powinny być tak dobrane, by umiejętnie go podkreślić i optycznie powiększyć. Emilia nosiła dotychczas obcisłe ubrania – to błąd.
- Nasza bohaterka uważała też, że ma brzydkie nogi. W ogóle więc nie wkładała sukienek. Tymczasem nogi Emilii są bardzo zgrabne i po prostu żal ich nie eksponować. Zaproponowałam jej bardziej romantyczny styl.

Wrażenia po dwóch tygodniach:
szatynka02.jpg
Najfajniejsza była dla mnie współpraca z mistrzami wizerunku: fryzjerem, wizażystą i stylistką. Często byliśmy jednogłośni. Najbardziej spodobały mi się bardzo wysokie, żółte buty. Na co dzień nie chodzę na obcasach, ale dla takich butów warto było się trochę pomęczyć. Wskazówki wizażysty Sergiusza biorę sobie do serca i nie pomaluję już powiek złotym cieniem. Bardzo podobał mi się nadwiślański klub La Playa. Nie widziałam, że jest taka piękna plaża w środku miasta. To była świetna zabawa i odskocznia od codzienności.

Chcesz zmienić wizerunek?

Przyślij aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki wraz z kuponem wyciętym z gazety Uroda na adres: Redakcja Urody, ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa, e-mail: listy.uroda@edipresse.pl Udział w sesji zdjęciowej jest równoznaczny ze zgodą na zmianę koloru i długości włosów.

Hanna Halek/ Uroda