Szary - uniwersalny kolor w makijażu

Zobacz jak umalować się na szaro... czyli pięknie!
/ 25.03.2013 07:00

Praktycznie co sezon zachwycamy się nowym hitem kolorystycznym zmieniając pomadki, cienie i lakiery w zgodzie z kolorami tęczy. Zapominamy przy tym często o klasykach takich jak szarość, które potrafią o wiele lepiej podkreślić urodę.

Szary - uniwersalny kolor w makijażu

Fot. "Vogue China"

Wszystkie odcienie szarości

Zaletą szarości w makijażu jest jej pokrewieństwo z czarnym – ciemniejsze odcienie popiołu czy antracytu mogą wspaniale podkreślać nie tworząc jednocześnie sztucznych czarnych kresek, która zwłaszcza blondynkom mogą bardziej szkodzić niż zdobić. Ale szary ma też swoje odcienie pełne koloru – idealnego szarego melanżu, mieszanek z zielenią, niebieskim czy beżem. To zwykle pięknie zgaszone, tajemnicze kolory, które widać na twarzy ale bez wrażenia krzykliwości. Wreszcie, jasne, perliste odcienie kojarzone ze srebrem dodają oczom i paznokciom niezwykłego światła, odmładzając, odświeżając, intrygując.

Szary - uniwersalny kolor w makijażu

Fot. eyeshadowlipstick.com

Pomysły na szarość w makijażu

  • Połyskliwa szara powieka bardzo ładnie wygląda na jasnej karnacji przyciągając uwagę do oka i nadając mu głębokości a jednocześnie pięknie podkreślając kolor tęczówki. Warto sparować ją z błękitnym eyelinerem.
  • Szare smoky eyes wymagają trzech odcieni szarości, które razem zbudują efekt gradientu typowy dla makijażu wampa. Średni cień pokrywa ruchomą część powieki, ciemny otacza linię rzęs i podkreśla zagłębienie powieki kulminując się w w zewnętrznym kąciku oka, podczas gdy jasny, świetlisty szary rozjaśnia obszar pod łukiem brwiowym i wewnętrzny kącik oka/
  • Szary eyeliner w połączeniu z nagą powieką i mocno wytuszowanymi rzęsami daje niezwykle uroczy efekt kojarzący się młodością, flirtem, urokiem i świeżością.
  • Szary na paznokciach to kolor elegancki, pasujący do każdej okazji i każdej długości paznokci a jednocześnie wysoko niestandardowy, Gdy potrzebujesz uwagi otoczenia, stawiaj na metaliki, gdy wolisz minimalizm postaw na ciemniejsze odcienie matowe.

 

Szary - uniwersalny kolor w makijażu

Fot. glitterandnails.blogspot.com, pshiiit.com