zmarszczki fot. Fotolia

Sposoby na zmarszczki - 5 najlepszych

Im jest ich mniej, tym młodziej wyglądamy. Warto zadać sobie trud i nieco przechytrzyć czas!
Elżbieta Mańkowska / 30.12.2013 16:46
zmarszczki fot. Fotolia
Aby opóźnić powstawanie zmarszczek, warto wprowadzić do pielęgnacji cery pięć "żelaznych" zasad:

1. Nawilżająco-ochronny krem na dzień

Powinien zawierać składniki, które zatrzymują wilgoć w naskórku (np. glicerynę, kwas hialuronowy, mocznik). Koniecznym elementem są także filtry przeciwsłoneczne, jeśli podkład nie jest w nie zaopatrzony (na co dzień wystarczy faktor SPF 10–15).

2. Staranny demakijaż

Bez niego skóra nie może oddychać, zregenerować się ani przyjąć odżywczych składników z kremu, który nakładasz na noc.

3. Regenerujący krem na noc

Dzięki skoncentrowanym witaminom, wyciągom roślinnym i minerałom pomaga skórze w zwalczaniu skutków działania wolnych rodników odpowiedzialnych za jej szybsze starzenie się. Pobudza syntezę kolagenu decydującego o jędrności skóry i przyspiesza proces naturalnej regeneracji.

4. Raz na tydzień peeling

Dopasuj kosmetyk do typu cery. Nawet najbardziej wrażliwą można głęboko oczyszczać, używając łagodnego kosmetyku enzymatycznego. Peeling złuszczy ziemisty, obumarły naskórek i odsłoni młodsze, jaśniejsze warstwy skóry.

5. Systematyczny masaż

Możesz go wykonywać nawet dwa razy dziennie, najlepiej przy okazji nakładania kremów. Masuj od szyi ku górze, a twarz od środka ku zewnętrznym partiom. Okrąż oczy (od wewnętrznego kącika przez łuk brwi do skroni i dołem do punktu wyjścia). Czoło masuj od dołu ku górze, od środka ku skroniom.

Na podstawie artykułu Ewy Adamiak z Pani Domu