POLECAMY

Jak mieć kuszące usta?

Usta jak malowane, kuszące swoim czerwonym blaskiem. Bądź seksowna w czasie karnawału!
Jak mieć kuszące usta? fot. Fotolia

Kolorowe błyszczyki zostaw na inną okazję. Szminka nada wargom intensywniejszą barwę. dłużej trzyma się na ustach, można nią łatwo poprawić ich kształt, ma więcej składników pielęgnacyjnych. Musisz jednak uważać, bo pomadka wprawdzie wolniej znika, ale za to „nadjedzona” wygląda okropnie. Dlatego malując usta szminką, powinnaś zawsze ją mieć przy sobie, by w razie czego móc szybko poprawić makijaż. Przed nałożeniem jej, na usta daj trochę bazy pod makijaż ust albo podkład dzięki temu dłużej będziesz się cieszyła pomadką.

4 sposoby nakładania szminki

Palcem
To metoda trochę przewrotna, bo dzięki niej rysunek ust nie jest zbyt wyraźny. Nanosimy szminkę palcem, a wtedy ich kontur wygląda na lekko roztarty wargi są wówczas bardziej seksownie.
Sztyftem
To najbardziej tradycyjny sposób. Tak malowały usta nasze babcie i mamy, podobnie postępuje też większość współczesnych kobiet. Postaraj się nie wychodzić poza linię warg, bo łatwo przesadzić, a wtedy makijaż nie wygląda naturalnie. Makijażu ust nigdy nie poprawiaj bez lusterka.  Usta powinny być pomalowane bardzo precyzyjnie.
Pędzelkiem
Tak nakładają pomadkę profesjonalistki (wizażystki). Sposób ten pozwala precyzyjnie wyrysować kontur ust i nałożyć kosmetyk grubszą warstwą, dzięki czemu makijaż jest wyraźniejszy i trwalszy.
Z konturówką
Najpierw obrysowuje się wargi kredką (w kolorze zbliżonym do szminki). Można wtedy wymodelować rysunek ust (bez przesady jednak, bo zbyt duże poprawki będą rzucać się w oczy). Wyrysowany kontur wypełniamy szminką.

Ważna uwaga: Makijażu ust nigdy nie poprawiaj bez lusterka. Usta powinny być pomalowane bardzo precyzyjnie, nie spiesz się!

Na podstawie artykułu Joanny Futkowskiej z Poradnika Domowego
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Dobra szminka potrafi ładnie uwydatnić usta, ale ja jednak i tak wybrałam makijaż permanentny. O wiele ładniej i naturalniej wygląda. Szczególnie dobrze dobrany, tak jak zrobiła to pani Aleksandra Górecka, która wykonywała moje usta. Dopasowała je do wszystkich elementów mojej urody.
/4 lata temu
no to właśnie wykorzystujesz, Aniu- malujesz usta sztyftem.