zmarszczki, odmładzanie fot. FREE

Sposób na zmarszczki

Czujesz się młoda, atrakcyjna i chciałabyś, by tak było zawsze. Poznaj proste recepty na gładką skórę. Stosuj je, a czas będzie dla ciebie łaskawy.
/ 06.11.2013 12:00
zmarszczki, odmładzanie fot. FREE

Po czterdziestych urodzinach w organizmie kobiety zaczyna obniżać się poziom estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. To wpływa na spadek elastyczności skóry. Łatwo temu zaradzić codzienną troskliwą pielęgnacją i drobnymi zmianami w diecie.

Krem z fitohormonami

Warto zainwestować w kosmetyki z dużym stężeniem składników roślinnych, które rekompensują ubytek estrogenów (tzw. fitohormony). W kremach szukaj wyciągów z soi, orzechów, dzikiego ryżu, słonecznika. Nakładaj je 2 razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy, szyi, dekoltu.

Regularny peeling

Nasz naskórek ciągle się odnawia. Nowe komórki skóry przesuwają się ku jej powierzchni i zastępują stare, które obumierają. Młoda skóra regeneruje się zazwyczaj w 28- dniowych cyklach. Im więcej mamy lat, tym wolniej przebiega ten proces (po 30. roku życia może trwać nawet 40 dni). Martwe komórki nawarstwiają się, skóra staje się szorstka, szara, zmarszczki są bardziej widoczne. Wtedy nawet najlepszy krem nie ma szans zadziałać. Złuszczaj skórę raz w tygodniu. Peeling ziarnisty nadaje się do każdej skóry, do wrażliwej i naczynkowej wybierz delikatniejszy enzymatyczny.

Energetyczne serum

Sięgnij po nie dwa, trzy razy w roku, gdy skóra jest w gorszej kondycji i stosuj przez 5–6 tygodni. Kosmetyk ten zawiera duże stężenie substancji aktywnych (witamin, minerałów, wyciągów roślinnych), dzięki czemu ma intensywniejsze działanie i skuteczniej niż krem radzi sobie z problemami skóry. Przed aplikacją serum oczyść twarz, np. delikatnym płynem micelarnym. Zaczekaj 5–10 minut aż cera wchłonie serum i nałóż krem, którego zwykle używasz.

Delikatny masaż

Nawet najlepsze kosmetyki nie będą skuteczne bez odpowiedniej aplikacji. Masaż twarzy podczas nakładania kosmetyku usuwa obrzęki, wygładza bruzdy, poprawia krążenie. Lepiej ukrwiona sprawniej zaopatruje się w tlen i składniki odżywcze zawarte w preparatach pielęgnacyjnych. Masz problem z obrzękami pod oczami? Podczas nakładania preparatu pielęgnacyjnego, przez 2–3 minuty delikatnie opukuj skórę pod oczami opuszkami palców. Krem na policzkach i czole nakładaj ruchami od środka twarzy ku skroniom. Wierzchem dłoni wygładzaj skórę od dołu szyi do podbródka.

Rozsądna dieta

Gładka skóra to nie tylko kwestia pielęgnacji. Równie ważna jest dieta bogata w witaminy i przeciwutleniacze. Sucha skóra jest efektem niedoborów nienasyconych kwasów tłuszczowych, które występują w olejach roślinnych, nasionach lnu, rybach morskich. Zmarszczki i wiotka skóra to znak, że organizm nie radzi sobie z wolnymi rodnikami (cząstkami tlenu uszkadzającymi zdrowe komórki i przyspieszającymi ich starzenie się). Pomożesz mu dostarczając przeciwutleniaczy (są np. w orzechach, winogronach, marchwi).