POLECAMY

Sposób na trwałość szminki

Lubisz malować usta pomadką, ale denerwuje cię nieustanne poprawki. Zastosuj nasze rady, a szminka przetrwa na ustach cały dzień.
Sposób na trwałość szminki fot. FREE

Jak przedłużyć trwałość szminki:

Szminka lepiej trzyma się na zadbanych ustach

Dlatego raz na jakiś czas zafunduj im peeling, na noc możesz przykryć je pierzynką z balsamu do ust lub zwykłej wazeliny.
Szybki i skuteczny pomysł: przed pomalowaniem przetrzyj usta czystą szczoteczką do zębów z odrobiną wazeliny. Po tym zabiegu wargi są naprawdę supergładkie.

Możesz utrwalić ją sypkim pudrem

Uważaj jednak, aby nie pokryć nim ust jak mąką. Powinny zachować intensywny kolor i aksamitny połysk.
Nasza rada: nabierz na pędzel minimalną ilość pudru i delikatnie go strzepuj (pędzel nie powinien dotykać ust). Pudrowy pył, opadając, osadza się na nich cieniutką warstwą. Warto natomiast dobrze przypudrować skórę wokół ust (gąbeczką), dzięki temu szminka będzie się lepiej trzymała ich konturu.

Odciśnij jej nadmiar w chusteczkę

To sprawdzony trik. Ma jednak małą wadę: po odciśnięciu szminka traci połysk (trzeba ponowić jej aplikację) i łatwo ją rozmazać.

Zastosuj preparat przedłużający jej trwałość

Zwykle ma on postać bezbarwnej szminki lub balsamu w kremie. Niektóre nakłada się pod szminkę, inne na jej wierzch. Polecamy bazy Lancôme i Lumene.

Przed jej nałożeniem pomaluj całe usta konturówką

Zrób to, rysując nią małe pionowe kreseczki. Metody tej nie polecamy jednak dziewczynom z suchą skórą ust, bo konturówka może dodatkowo ją wysuszać.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
April 16, 2012 at 10:54 pm Bez urazy dla zespołu, ale wokalistka tutaj jest bzadro słabym punktem, to nie ten wokal, nie ta barwa, dlaczego ona bierze się za rocka skoro ma dziecięcą barwę.. zupełnie ona nie pasuje. Muza, montaż, realizacja jest ok. Do AKATE1986: skoro piszesz że wokal pasuje w 100% to najprawdopodobniej w szkole opuszczałaś lekcje muzyki, słoń nadepnął Ci na ucho, lub poprostu słuchasz na codzień disco polo:) nie gniewaj się ale Twf3j komentarz jest mało profesjonalny, przekonujący:) Reply