POLECAMY

Pozbądź się opryszczki szybko i skutecznie!

Wirus opryszczki wargowej to bardzo poważny problem. Trudno się go definitywnie pozbyć. Przeczytaj, jaki jest najlepszy sposób na opryszczkę
Pozbądź się opryszczki szybko i skutecznie! fot. FREE

Opryszczka to jedna z chorób wirusowych skóry i błon śluzowych. Wygląda nieestetycznie i jest niezwykle uciążliwa, ponieważ pojawia się zawsze w najmniej odpowiednim czasie - mianowicie wtedy, gdy chcemy ładnie wyglądać. Wywoływana jest przez wirusa HSV1.

Opryszczka wargowa nie jest niebezpieczna, ale może wywołać groźne powikłania, dlatego należy ją leczyć i przeciwdziałać jej nawrotom. Dowiedz się, jak można się jej pozbyć, aby problem nie powracał. Przedstawiamy szybki i skuteczny sposób na opryszczkę.

Przyczyny powstawania opryszczki

Opryszczka to nawracająca dolegliwość. Uaktywnia się w odpowiedzi na takie czynniki jak stres, przemęczenie, choroby, np. przeziębienie czy gorączka, uraz, niska temperatura lub silne nasłonecznienie, zabieg dentystyczny, ogólne osłabienie czy menstruacja.

Sposób na opryszczkę: naturalna domowa kuracja

Nieocenionymi sprzymierzeńcami w walce z opryszczką są czosnek i cebula, które mają właściwości antyseptyczne. Przekrojony płaski ząbek czosnku lub kawałeczek cebuli przyłóż na usta w chore miejsce i przyklej plasterkiem. Opatrunek noś cały dzień i całą noc, ponieważ wtedy działanie zawartych w nim substancji jest silniejsze, a przez to okres leczenia się skraca.

W wypadku cebuli pamiętaj o częstym zmienianiu okładu, gdyż świeży sok warzywa będzie działał szybciej. Minusem tej metody jest nieprzyjemny zapach, na którego kilkudniową obecność niestety musimy się skazać, jednak sposób ten jest bardzo skuteczny i szybko przynosi rezultaty.

Sposób na opryszczkę: pomocne preparaty apteczne

Skutecznym środkiem na rynku farmaceutycznym, który pomoże ci rozprawić się z opryszczką, jest rozpuszczalny plasterek Herpatch, Remesense (25,20 zł). Plasterek rozpuszcza się samoczynnie, nie tylko przyspiesza proces leczenia, lecz także doskonale maskuje zmiany i zmniejsza ryzyko zakażenia. Co więcej jego stosowanie jest całkowicie bezbolesne i bardzo proste. Do wyboru masz też krem Herpex, Hexal (9 zł) lub Erazaban, Nepentes (17 zł).

Zobacz również:

Czy opryszczka jest szkodliwa w ciąży? 8 najważniejszych faktów i mitów o opryszczce Jak szybko zlikwidować opryszczkę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 miesiące temu
Ja też zawsze korzystam ze sprawdzonych kosmetyków. Przyjaciółka już dawno poleciła mi żel HerpesHelp, który do dzisiaj mam zawsze pod ręką. Rewelacyjny żel, niewidoczny na ustach, szybko daje pierwsze efekty, jest wydajny i za całkiem przyjemną cenę. Polecam wypróbować :)
/4 lata temu
Duży jest wybór leków na opryszczkę, zawsze najlepiej brać coś z polecenia. Mi zależało na leku, który będzie wpływać na odporność, no i właśnie koleżanka powiedziała mi o tabletkach z colostrum. Dokładniej to tabletki na opryszczkę oprin. Naprawdę o wiele lżej przechodzi się przez ten proces leczenia, trwało to kilka dni i na wardze ani śladu.
/5 lat temu
Lubię takie przydatne porady :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)