Sodalitowy roller do twarzy fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Sodalitowy roller z wypustkami - jak działa, jak używać

Chwilowa moda czy nowa era w pielęgnacji? Czym sodalitowy roller różni się od swoich poprzedników?
Małgorzata Machnicka / 05.09.2019 11:31
Sodalitowy roller do twarzy fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jeszcze niedawno rozpisywałyśmy się o kwarcowym rollerze do twarzy (po drodze zachwycałyśmy się też tym jadeitowym) - że wygładza zmarszczki, przynosi ukojenie zmęczonej skórze i dodaje blasku.

Nie zdążyłyśmy jeszcze się z nim dobrze zaprzyjaźnić, a już w nasze ręce wpadła kolejna nowość - roller do twarzy wykonany z sodalitu. Kupicie go w sklepach internetowych w cenie od 70 do 120 złotych.

Jak działa masaż sodalitowym rollerem?

Większość kamieni półszlachetnych ma zbliżone do siebie działanie. Sodalit akurat uznawany jest za kamień spokoju i stabilizacji. Kolor niebieski ma uspakajające właściwości i pomaga radzić sobie z lękami. W medycynie naturalnej stosuje się go do obniżania ciśnienia tętniczego krwi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Żeby nie było nudno i w ramach urozmaicenia wprowadzam czasem wersje limitowane 💫 Niektóre wpadają do sklepu tylko na kilka godzin, inne zostają na dłużej. Jak będzie z koleżką ze zdjęcia, nie wiem 🤷‍♀️ Mam nadzieję, że Wam się spodoba🤗 Proszę Państwa: sodalitowy roller z podwójną końcówką, w tym jedną karbowaną czeka w Składzie. Masuje tak dobrze jak wygląda ⭐️ Karbowana koncówka - posiada wyrzeźbione wypustki, które we wzmocniony sposób pozwalają stymulować skórę 💫 . Polecam stosować na oczyszczoną twarz, najlepiej po nałożeniu serum 💆‍♀️ . 🌟 Naturalny chłód wydzielany przez kamień zamyka pory. 🌟 Zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami. 🌟 Masaż doskonale rozluźnia spięte mięśnie twarzy zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek ........................................................................ Masaż ma działanie nie tylko upiększające ale i relaksująco-odprężające. I jest niesamowicie przyjemny❤️ Na stories możecie przyjrzeć mu się z bliska :) . #składprosty #masaż #facemassage #sodalit #kamien #relaks #chill #skincareroutine #dlasiebie #przyjemnosc #girls #wieczornapielegnacja #masaztwarzy #dbamosiebie #rollersodalitowy @skladprosty

Post udostępniony przez Skład Prosty (@skladprosty)

To, co wyróżnia go spośród innych to to, że jeden z wałeczków (ten szerszy) wyposażony jest dodatkowo w rzeźbione wypustki, które jeszcze silniej stymulują skórę podczas masażu. 

Zalety masażu rollerem z sodalitu:

  • Naturalny chłód wydzielany przez kamień zamyka pory i łagodzi zaczerwienienia.
  • Zmniejsza opuchliznę i cienie pod oczami, razem z dobrym kremem pod oczy potrafi przynieść rewelacyjne rezultaty.
  • Pomaga spłycić istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowym.
  • Zwiększa elastyczność skóry i poprawia owal twarzy.
  • Ma działanie relaksujące.

Jak prawidłowo wykonać masaż?

Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Następnie nałożyć ulubione serum - najlepiej olejkowe.

Przyłóż wałeczek do skóry i wykonuj delikatne ruchy na zewnątrz twarzy. Każdy ruch powtarzaj 3-5 razy na każdym z masowanych obszarów. Szerokiej końcówki używaj do całej twarzy, a wąskiej do masażu skóry wokół oczu i ust.

Roller sodalitowy podobnie jak w przypadku innych rollerów, warto wcześniej schłodzić w lodówce - zintensyfikujesz tym samym jego działanie. 

Czytaj także:
Kwarcowy roller do twarzy w rewelacyjnej cenie!
5 nawilżających kremów do twarzy z dobrym składem