POLECAMY

Nie do wiary! Jakie skutki może mieć nieodpowiednie nawilżanie twarzy?

Aż strach się bać!
Nie do wiary! Jakie skutki może mieć nieodpowiednie nawilżanie twarzy? fot. FREE

Chyba nie musimy was przekonywać, że nawilżanie skóry jest bardzo ważne. Ale czy wiecie dlaczego? Oczywiste jest, że skóra może być przesuszona i odwodniona, ale czy to jedyny powód. Absolutnie nie!

1. Szybciej powstają zmarszczki...

Krem nawilżający do twarzy powinien być jednym z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji. Jeżeli jesteście na bakier z tym codziennym rytuałem, to najwyższy czas to zmienić. Dlaczego? Niestety takie zaniedbanie może przyczynić się do powstawania zmarszczek. Niedostatecznie nawilżona skóra ma zachwianą barierę ochroną. Przez to staje się wysuszona, podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a nawet drobne stany zapalne mogą przerodzić się w coś poważnego np. trądzik. Niestety te wszystkie składowe sprawiają, że włókna kolagenowe znacznie szybciej ulegają uszkodzeniom, a w konsekwencji na skórze znacznie wcześniej widać oznaki upływającego czasu. Prawda, że chcemy tego uniknąć?

2. ... a te istniejące wyglądają znacznie gorzej

Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą spowodować, że już istniejące zmarszczki mogą ulec spłyceniu. Jednak gdy zapominamy o nawilżaniu, skóra odwadnia się, a to sprawia, że wszystkie drobne linie są znacznie bardziej widoczne. Jak temu zapobiec? W tej sytuacji najlepsze będą kosmetyki z kwasem hialuronowym.

3. Skóra zaczyna się łuszczyć!

Ten problem pojawia się gównie w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego? Zimą spada poziom wilgotności powietrza, a suche powietrze przyczynia się do odwodnienia skóry. Gdy zapomnimy o odpowiednim nawilżaniu twarzy, może dojść do naruszenia warstwy lipidowej, która jest naszym płaszczem ochronnym. A jego uszkodzenie może powodować zaczerwienienia i łuszczenie.

4. Nasila się trądzik

Jest to niezgodne z intuicją i ogólnie przyjętym myśleniem. Jednak wbrew pozorom krem nawilżający jest sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem! Sucha skóra radzi sobie z nim znacznie gorzej. Obawiasz się, że po nałożeniu kosmetyku twarz będzie się nadmiernie świeciła? Wybierz krem nawilżający dedykowany skórze trądzikowej. Takie produkty zazwyczaj mają lekką konsystencję i delikatnie matują.

5. Makijaż wygląda nieestetycznie

Głównym zadaniem makijażu jest upiększanie. Jednak aby spełniał swoją funkcję, musi mieć odpowiednie podstawy. Dlatego nawet make-up wykonany najdroższymi i najlepszymi kosmetykami nie będzie dobrze wyglądał na zaniedbanej i przesuszonej skórze. Pamiętajcie, aby przed nałożeniem podkładu wklepać w skórę krem nawilżający.

Więcej kosmetycznych trików i porad:

Oto następczyni witaminy C!
Domowe sposoby na wybielenie paznokci
Jaka witamina powinna znaleźć się w twoim kremie?
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)