Serum z witaminą C - warto kupić fot. FREE/kolaż Polki.pl

Serum z witaminą C - opinie i cena

Sprawdź co sądzimy na ten temat!
Małgorzata Machnicka / 05.11.2015 06:03
Serum z witaminą C - warto kupić fot. FREE/kolaż Polki.pl
Już na samym początku powiemy, że serum z witaminą C to kosmetyk, bez którego (już teraz) nie wyobrażamy sobie pielęgnacji twarzy. A przekonałyśmy się o tym całkiem niedawno. Ale od początku.

Serum z witaminą C - czy warto kupić?

Witamina C jest odpowiedzialna za ochronę naszego organizmu oraz, i to chyba najważniejsze, za młody wygląd (w zestawie z koenzymem Q10 i witaminą E).  Jest bardzo silnym antyoksydantem, co oznacza, że chroni skórę przed wolnymi rodnikami, które jak wiecie odpowiedzialne są za starzenie się skóry. Serum to kosmetyk, który zawiera składniki aktywne o dużo wyższym stężeniu niż w kremie. Więc jeśli chcecie wyglądać zawsze pięknie, świeżo i młodo, koniecznie zaopatrzcie się w serum z witaminą C.

Serum z witaminą C - efekty stosowania

Po dwóch tygodniach stosowania zauważycie wyrównany koloryt skóry, a po dwóch miesiącach przebarwienia po prostu znikną. Oczywiście serum stosujcie przed nałożeniem kremu, traktujcie go jako bazę a nie samodzielną pielęgnację. Warto stosować ją również latem, to najlepszy i naturalny filtr przeciwsłoneczny.

Regularne stosowanie serum z witaminą C:

  • pomaga zredukować, nawet całkowicie płytkie zmarszczki
  • przyśpiesza regenerację skóry po zabiegach kosmetycznych
  • rozjaśnia przebarwienia i chroni przed powstaniem nowych
  • zmniejsza ilość zaskórników
  • daje efekt wypoczętej skóry
Jesteśmy przekonane, że wystarczająco zachęciłyśmy was do stosowania serum z witaminą C. To kiedy biegniecie do drogerii? Pamiętajcie tylko, że stężenie witaminy C powinno być wysokie, im wyższe tym lepsze (powyżej 10%).

Więcej o pielęgnacji twarzy: