Serum do twarzy w przystępnej cenie fot. FREE/kolaż polki.pl

Serum do twarzy w przystępnej cenie - 8 polecanych kosmetyków

Wybrałyśmy 8 sprawdzonych produktów
Karolina Kalinowska / 18.07.2016 09:30
Serum do twarzy w przystępnej cenie fot. FREE/kolaż polki.pl

Oficjalnie nie istnieje definicja serum. Jednak przyjmuje się, że jest to kosmetyk działający silniej niż krem. Producenci zazwyczaj deklarują, że serum ma również większe stężenie składników aktywnych. Dzięki temu wiele z nich działa na kilku płaszczyznach - nawilża, regeneruje, odmładza czy liftinguje.

Jak używać serum do twarzy?

Najlepiej według zaleceń producenta, a one mogą być bardzo różne. Warto także obserwować swoją skórę i dostosowywać pielęgnację do jej potrzeb. Serum nawilżające można wprowadzić do codziennej pielęgnacji nawet w młodym wieku. Przecież profilaktyka jest najlepszą metodą opóźniania procesów starzenia. Gdy skóra jest gorszym stanie, warto sięgnąć po kosmetyk o działaniu regenerującym. Najlepiej zastosować kilkutygodniową kurację lub używać go co 2-3 dni.

Serum przeciwstarzeniowe najlepiej zacząć stosować, gdy pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Stopniowa utrata jędrności skóry lub drobne zmarszczki mimiczne. Taki produkt świetnie sprawdza także się przed wielkim wyjściem - błyskawicznie wygładza i napina.

Nie bój się, że pod wpływem silniejszej stymulacji skóra się rozleniwi. Jeżeli nie będzie potrzebowała tak intensywnego preparatu, to nie skorzysta z zawartych w nim składników odżywczych.

Czy serum do twarzy musi być drogie?

Przy wyborze serum do twarzy musisz pamiętać, że na cenę kosmetyku składa się m.in. wartość rynkowa marki, koszty związane z działaniami marketingowymi, budżet reklamowy, patenty i licencje. Te wszystkie wydatki wielkich koncernów kosmetycznych są pokrywane z kieszeni wszystkich konsumentów. Dlatego najlepiej wrócić do korzeni i czytać skład kosmetyku. Szukaj składników, na których ci najbardziej zależy. Dobrze, jeżeli znajdą się na samym początku tej listy, bo to oznacza, że jest ich najwięcej.

Wiele osób niestety o tym zapomina i twierdzi, że skuteczne serum musi kosztować fortunę. A okazuje się, że dobre produkty można kupić w całkiem przystępnej cenie (sprawdziłyśmy na własnej skórze). My szczególnie polecamy serum koreańskiej marki It's skin. Naszym zdaniem ciężko naleźć produkt dający lepsze efekty. W ofercie producenta znajdziecie wiele rodzajów serum, dzięki temu z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Serum do 40 zł

1. Przeciwzmarszczkowe serum napinające Lirene, cena, ok. 29,99 zł; 2. Przeciwzmarszczkowe serum wygładzające Reti Vital Care Vis Plantis, cena, ok. 35 zł; 3. Serum z witaminą C Bielenda, cena, ok. 27 zł; 4.Serum do twarzy witaminowa rewitalizacja Marion, cena, ok. 10 zł

Serum powyżej 40 zł

1. Serum perły młodości Nivea, cena, ok. 49 zł; 2. Wygładzające serum z jedwabiem Yoskine, cena, ok. 64,90 zł; 3. Łagodząco-przeciwzapalne serum do twarzy z wyciągiem z lukrecji It's skin, cena, ok. 69 zł; 4. Serum odrodzenie komórek L'Oreal Paris, cena, ok. 58 zł

Więcej kosmetycznych hitów:

Kosmetyki, które zagęszczą twoje włosy
Wybieramy najlepszy krem do twarzy na lato
Kosmetyki chroniące włosy przed szkodliwym działaniem słońca