POLECAMY

Krem nie radzi sobie z problemami twojej cery? Sprawdź, co jest skuteczniejsze

Wypróbuj serum!
/ 4 miesiące temu
Krem nie radzi sobie z problemami twojej cery? Sprawdź, co jest skuteczniejsze fot. FREE

Serum to ulubieniec wielu kobiet. Jego działanie jest długotrwałe, a rezultat widoczny gołym okiem. To preparat zawierający duże stężenie substancji aktywnych (witamin, minerałów, wyciągów roślinnych), dzięki czemu ma intensywniejsze działanie i skuteczniej niż krem radzi sobie z problemami skóry.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego kosmetyku, dostosowanych do potrzeb różnych typów skóry (np. intensywnie nawilżające, liftingujące, depigmentacyjne, przeciwzmarszczkowe). Serum może być przeznaczony do pielęgnacji twarzy lub ciała (np. dekoltu).

Jak stosować serum do twarzy? 5 najważniejszych rad

Kiedy sięgnąć po serum?

  • Nie jest to kosmetyk do stosowania przez cały rok.
  • Przyda się zawsze wtedy, kiedy skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia, np. stała się poszarzała, mniej jędrna, przesuszona, czy zaczęły pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki.
  • Serum możesz potraktować jako intensywną kurację (np. 2 razy w roku, po lecie i zimie).
  • Sięgnij po nie w nagłej potrzebie, np. przed ważnym spotkaniem.
  • Zazwyczaj zaleca się stosowanie go 2–3 razy w roku przez 6–8 tygodni. Tyle czasu potrzeba, aby trwale poprawić stan skóry.

Jak stosować serum?

Przede wszystkim zrób demakijaż, bo wtedy skóra lepiej skorzysta ze składników serum. Oczyść ją np. płynem micelarnym. Kosmetyk nanoś kolistymi ruchami, delikatnie masując skórę – to pobudzi krążenie i wzmocni wchłanianie. Po aplikacji zaczekaj 10 minut i nałóż krem, którego zwykle używasz. Samo serum nie wystarczy. Dlaczego? W kremie znajdują się cząsteczki zatrzymujące wodę w skórze. W serum ich natomiast nie ma, gdyż zagęszczałyby jego konsystencję i spowalniały wchłanianie. Substancje aktywne tego preparatu transportuje w głąb woda znajdująca się w skórze. Jeśli po serum nie zastosujesz kremu, woda wyparuje, pozostawiając cerę całkiem bezbronną.

Na co uważać stosując serum?

Jeśli wcześniej nie używałaś serum, nanieś odrobinę kosmetyku na skórę w zgięciu łokcia. Gdy po 24 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie, możesz preparat stosować. W wypadku osób z wrażliwą cerą dobrym pomysłem jest wykorzystywanie serum w ampułkach i kapsułkach. W takich opakowaniach, przeznaczonych do jednorazowego użytku, nie ma konieczności umieszczania konserwantów (jedna z przyczyn alergii).

Więcej kosmetycznych nowości

Najciekawsze kosmetyki rozświetlające
Kosmetyczna lista zakupów na styczeń 2018

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)