Sekrety wizażystów

Jeśli chciałabyś wyglądać tak pięknie, jak modelki na wybiegu, skorzystaj z rad fachowców.
/ 07.02.2007 12:21
Swoje zawodowe tajemnice zdradzają światowej sławy wizażyści.


Charlotte Tilbury (Helena Rubinstein) zdradza sekret wyjątkowo promiennej cery. Aby osiągnąć efekt delikatnego połysku, nakłada na całą twarz lekki podkład, a wokół policzków i powiek – rozświetlający highlighter (w kremie lub sypkim pudrze).


Zdaniem Jamesa Kaliardosa (L’Oréal), regularne brwi są jednym z ważniejszych elementów kobiecej twarzy. Aby podkreślić je bardzo subtelnie, zamiast kredki poleca sypki lub pudrowy cień do powiek w kolorze czekoladowego brązu. Wciera go w skórę cienkim pędzelkiem. Na koniec przeczesuje brwi specjalną szczoteczką.


Makijażysta Troy Surratt (Maybelline) zna sposób na błyskawiczne osiągnięcie młodzieńczego wyglądu. Odrobina różowego różu do policzków (najlepiej lekko połyskującego), położona na szczycie kości policzkowych, i bladoróżowe usta ujmują lat i mają moc ścierania z twarzy zmęczenia!


Gucci Westmann (Lancôme), zanim przystąpi do malowania oczu, nakłada wokół nich nawilżający krem, który wklepuje w skórę gąbeczką do podkładu – na gładkich powiekach cienie trzymają się lepiej. Malując oczy, nanosi cień na centralną część powiek i dopiero rozciera na boki, najchętniej palcami – cienie nie osypują się i wyglądają bardziej naturalnie.