POLECAMY

5 sekretów młodej skóry

Chcesz wyglądać młodo i promiennie? Postępuj tak, aby twoja skóra była z ciebie zadowolona!
5 sekretów młodej skóry fot. FREE

1. Chroń skórę przed słońcem

Nie możesz się schować w stu procentach przed jego promieniami – są potrzebne do życia! Lekko opalona twarz wygląda zdrowo i pogodnie. Jednak nadmiar promieni UV jest dla skóry bardzo szkodliwy – sprzyja postarzającym jej komórki wolnym rodnikom, wysusza, powoduje powstawanie przebarwień. Korzystaj więc ze słońca z umiarem. Na co dzień nakładaj krem z filtrem SPF 6-15, a gdy zamierzasz spędzać na zewnątrz więcej czasu w pogodny dzień, zastosuj wyższą ochronę.

2. Rzuć palenie

Dowiedziono, że ten nawyk jest związany z przyspieszonym starzeniem się skóry. Nikotyna powoduje zmniejszoną produkcję kolagenu, który jest podstawą jędrności i elastyczności skóry oraz jej słabsze ukrwienie. Dym z papierosa przesusza naskórek cery (i spojówki – przez to oczy są zmęczone, a ich białka przekrwione).

3. Oczyszczaj cerę

Przyłóż się do tego szczególnie wieczorem. Dobierz kosmetyk oczyszczający do typu cery. Po demakijażu przetrzyj jeszcze twarz tonikiem, który przywróci skórze naturalne pH (odczyn). Zanieczyszczenia, nawet te najmniejsze, utrudnią cerze nocną regenerację. Dopiero na dokładnie oczyszczoną cerę nakładaj krem.

4. Daj skórze wypocząć

Cera regeneruje się nocą – taki jest naturalny rytm organizmu. Dlatego staraj się kłaść regularnie ok. godz. 22-23 i śpij 7-8 godzin. Tylko wtedy skóra przejdzie pełny cykl odnowy.

5. Stosuj krem odpowiedni do potrzeb

Na dzień – koniecznie z filtrami UV. Na noc bogatszy, wspomagający regenerację. Zmieniaj kremy, dostosowując je nie tylko do typu cery, ale także do jej potrzeb, które zmieniają się z porami roku i z upływającym czasem.

Chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji cery? Przeczytaj:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)