tusz, rzęsy, maskara, oko, makijaż fot. Fotolia

Rzęsy - co je osłabia, a co wzmacnia?

Czy wiesz co osłabia twoje rzęsy? Wszystkie marzymy o firankowych rzęsach. Niestety mało która z nas może się pochwalić nienagannym wachlarzem rzęs. Katujemy nasze rzęsy tysiącami zabiegów kosmetycznych, po czym narzekamy, że są słabe i wypadają. O rzęsy, tak samo jak o włosy trzeba dbać, by były mocne, zdrowe i piękne.
/ 03.10.2012 10:32
tusz, rzęsy, maskara, oko, makijaż fot. Fotolia

Oto kilka rzeczy, które dosłownie wykańczają nasze rzęsy:

Przedłużanie rzęs

Metoda przedłużania rzęs 1:1 stała się teraz bardzo popularna. Jest szybka, wygodna, salony oferują zniżki, makijaż wówczas ogranicza się do minimum, a my rano możemy pospać dłużej. Brzmi zachęcająco? Owszem. Jednak zagęszczanie i przedłużanie rzęs bardzo osłabia ich kondycję. Dlaczego? Sztuczne, piękne, pojedyncze rzęsy są doklejane do naturalnych. Jedna rzęsa sztuczna na jedną rzęsę naturalną (wcześniej wspominana metoda 1:1). Gdy nasza naturalna rzęsa wypada tracimy także sztuczną. Efekt utrzymuję się do 4 tygodni, potem trzeba albo uzupełnić rzęsy, albo je zdjąć. Po drugim zabiegu nasze rzęsy są krótsze, bardzo osłabione i wymagają sporo uwagi, by wróciły do normalności. Salony zapewniają, że zabieg nie niszczy naszych rzęs, ale warto poważnie zastanowić się nad takimi zabiegami.

Zobacz też: Rzęsy na studniówkę lub bal gimnazjalny

Zalotka do rzęs

Podkręcone, długie rzęsy jak do nieba wyglądają niesamowicie i aby uzyskać taki efekt często sięgamy po zalotkę, która idealnie spełnia swoje zadanie, ale... Podkręcając rzęsy w ten sposób narażamy je na łamanie. Przy długotrwałym stosowaniu zalotki rzęsy mogą wypadać częściej, a przy nieumiejętnym jej stosowaniu możemy je po prostu wyrwać. Jeśli jednak nie chcemy zrezygnować z tego urządzenia zainwestujmy w porządną zalotkę z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz też: 10 makijażowych grzechów Polek

Demakijaż

Demakijaż osłabia kondycję rzęs. Nie apelujemy oczywiście o to, żebyście przestały go wykonywać! Zabieg ten jest niezbędny, ale róbmy to umiejętnie. Pocieranie okna przy zmywaniu makijażu rozciąga naszą powiekę, powoduje łamanie się rzęs i ich nadmierne wypadanie. Oczy, skóra dookoła nich oraz rzęsy są bardzo delikatne, dlatego też tak powinnyśmy się z nimi obchodzić.

Przyłóż płatek kosmetyczny nasączony swoim ulubionym płynem micelarnym lub mleczkiem i pozwól mu działać czekając przez chwilę, po kilku sekundach delikatnie zdejmij kosmetyk wacikiem z oka wykonując ruch w dół. Twoje rzęsy będą ci bardzo wdzięczne.

Zobacz też: Makijaż dla dojrzałych kobiet - trendy 2012

Brak demakijażu

Sprzeczność z powyższymi słowami? Nic z tych rzeczy. Umiejętny demakijaż to podstawa, natomiast jego brak może być także bardzo zgubny dla naszych rzęs. Tusz, który wiele godzin utrzymuje się na rzęsach nie daje im odpocząć. Na pewno każdej z was zdarzyło się choć raz pójść spać w makijażu, co jest wielkim błędem. Dlatego zawsze zmywaj resztki tuszu na noc, by rzęsy tak jak ty mogły odpocząć.

Jak więc pielęgnować nasze rzęsy? Mamy dla was kilka sprawdzonych trików.

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy był testowany przez nas na naszych rzęsach i z czystym sumieniem możemy wam go polecić. Jego skład jest zbawienny dla rzęs, zawarty w nim kwas tłuszczowy scala oraz buduje strukturę włosków. Możesz go nakładać grzebykiem do rzęs lub wacikiem kosmetycznym. Jest tani, łatwo dostępny i co najważniejsze przy regularnym stosowaniu naprawdę działa.

Wazelina kosmetyczna

Mamy ją w swoich kosmetyczkach. Jest uniwersalna. Jak działa? Wazelina pogrubia nasze rzęsy. Najlepszy efekt uzyskasz aplikując ją szczoteczką do rzęs lub grzebykiem z tuszu na noc. Po kilku dniach na pewno zobaczysz efekty.

Zobacz też: Mocne usta - makijaże gwiazd

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek używana niemal do wszystkiego i od zawsze. Naszym osłabionym rzęsom również pomoże. Aplikuj ją tak samo jak olejek rycynowy. Efekt gwarantowany!