POLECAMY

Róż – czy wiesz jak go stosować?

Jak za pomocą różu sprawić, by twarz wyglądała szczuplej, sprawiała wrażenie bardziej owalnej lub mniej pociągłej? Jakie są zalety białego cienia i w czym może pomóc jego stosowanie w makijażu?
Róż – czy wiesz jak go stosować?

Róż w kamieniu

Wiele kobiet stosuje także różnego rodzaju róże. Róż w kamieniu nakłada się za pomocą grubego pędzelka. Nie należy jednak stosować go zbyt dużo, ponieważ twarz będzie wtedy wyglądała „lalkowato” i nienaturalnie. Podobnie postępować należy w przypadku różu w sztyfcie lub kremie, rozprowadzając od skroni w kierunku kości policzkowych.

Wyszczuplenie twarzy

Dzięki umiejętnemu stosowaniu różu można wyszczuplić wizualnie zbyt okrągłą twarz. W tym celu na policzki nakłada się trójkątne pasemka kosmetyku, zaczynając od kącików ust, na skroniach kończąc.

Zobacz też: Podkład i korektor - w czym mogą pomóc?

Skorygowanie trójkątnej twarzy

Ostry kształt twarzy trójkątnej, o spiczastym podbródku, można skorygować nanosząc róż na skronie i kości policzkowe. Zacząć należy tuż przy nosie, od środka policzków i przesuwać pędzelek w stronę uszu.

Twarz zbyt podłużna

Zbyt podłużną twarz można optycznie „skrócić”, nanosząc róż grubym pędzlem. Zacząć należy od środka twarzy, kierując się w stronę skroni i uszu. Trzeba pamiętać o tym, by wyraźnie, choć delikatnie, zarysować boki.

Złagodzenie owalu twarzy

Twarz kwadratowa wymaga naniesienia różu tuż pod kośćmi policzkowymi. Rozprowadzić go należy poczynając od kącików ust, kierując się w stronę skroni i uszu.

Biały cień

Modeluje twarz także biały cień, odpowiednio umiejscowiony: optycznie powiększy twarz naniesienie go u nasady włosów.
Oczy uwypukli biały cień roztarty przy zewnętrznych kącikach;

Czubek nosa wyda się mniejszy, jeżeli muśnie się go odrobiną białego cienia,
wyszczupli twarz cień położony tuż pod kością policzkową;

Usta będą wydawały się pełniejsze, jeżeli umiejscowi się delikatną kreskę nad górną wargą.

Zobacz też: Czy warto zrobić makijaż permanentny?

Jak i czym nakładać puder i róż?

Zarówno puder, jak i róż powinny być dobrane do rodzaju i koloru skóry i nakładane grubym pędzelkiem lub odpowiednią gąbeczką. Do każdego typu karnacji pasują kosmetyki o naturalnym odcieniu. Zwykle makijaż powinno się kończyć nałożeniem różu, ale jeśli Pani używa różu w kremie lub sztyfcie, dla lepszego efektu warto potem musnąć twarz pudrem sypkim lub w kamieniu. Używając zaś kosmetyków w kremie, można je rozprowadzać cieniutką warstwą opuszkami palców.

Pędzelki i gąbeczki należy raz w tygodniu umyć mydłem i ciepłą wodą, a potem osuszyć ręcznikiem.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)