POLECAMY

Regeneracja brwi po depilacji

Kilka lat temu zaczęłam regulować brwi. Teraz chciałabym powrócić do bardziej naturalnego wyglądu i przywrócić ich gęstość. Niestety brwi nie odrastają w niektórych miejscach, czy istnieje jakiś sposób na ich regenerację. Ewa L.
Regeneracja brwi po depilacji

Droga Ewo,

Najbardziej sprawdzonym sposobem na wzmocnienie brwi i rzęs jest wcieranie w nie, wypróbowanego już przez nasze mamy i babcie, olejku rycynowego. Bez problemu kupisz go w każdej aptece, a aplikując regularnie niewielką ilość tego preparatu na włoski wzmocnisz ich kondycję. Dodatkowo olejek rycynowy może lekko przyciemnić Twoje brwi i rzęsy. Proces odrośnięcia brwi w tych miejscach, gdzie były często usuwane będzie wymagać od Ciebie cierpliwości i wytrwałości.

Odżywiaj się zdrowo i wykonuj ćwiczenia fizyczne – tak to również ma wpływ na kondycję zarówno naszej skóry jak i włosów.

Jeśli Twój problem bardzo Cię niepokoi, udaj się do lekarza, on na pewno udzieli Ci szczegółowych informacji o stanie Twojej skóry i włosów. Dopóki nie uzyskasz wymarzonego efektu, ubytki możesz domalować, a do tego najlepiej posłużyć się cieniem w kolorze zbliżonym do koloru Twoich brwi. Efekt będzie bardziej subtelny niż przy użyciu np. kredki.

Gdyby w przyszłości włoski nie odrosły w zadowalającym stopniu, możesz wykonać makijaż permanentny i na stałe zniwelować uszkodzenia.

Polecamy: Jak szybko i precyzyjnie podkreślić brwi?

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)