Rady jak optycznie powiększyć oko za pomocą makijażu

Nasz make-up specjalist zdradza jak za pomocą makijażu powiększyć oko


Małe oczy


W przypadku małego oka mamy trochę więcej pracy ponieważ potrzebujemy nadbudować to czego niestety w pakiecie nie dostaliśmy ale bez problemu sobie poradzicie. Na całą powiekę nakładamy bazę lub wodoodporny cień w kremie o kolorze zbliżonym do skóry. Na to aplikujemy coś co świetnie będzie chwytało światło z dużą ilością mikroskopowych drobin (co optycznie w rezultacie da nam powiększenie i rozświetlenie). W tym przypadku odpadają ciemne kreski wewnątrz oka.

Wybieramy kolory subtelniejsze które nie będą zwracać uwagi ani mocno kontrastować czy też zamykać oka. Brązową kredkę zaaplikuj wzdłuż górnej linii rzęs i subtelnie rozetrzyj na 2/3 długości powieki zaczynając od zewnętrznego kącika. Dolna powieka podobnie ale na ok 1mm od linii rzęs i na 1/3 jej długości. Kiedy już zarysowaliśmy kształt oka przechodzimy do definiowania jego kształtu. Od razu ciśnie mi się na myśl świetna bezpieczna emblematyczna pięciokolorowa paleta od Diora o numerze 030 – incognito gdzie znajdziecie wszystkie przydatne do tego kolory. Połączcie dwa najciemniejsze cienie na pędzlu i zarysujcie kształt jak na facecharcie. Możecie do tego użyć również ciemniejszych beży czy brązów wymieszanych z szarością. Tak zdefiniowany kształt precyzyjnie rozetrzyj by uzyskać piękne przyjście ton w ton. Na sam koniec podkreśl oko maskarą.

Wybierz do tego taką która ładnie zagęści przy nasadzie i uniesie rzęsy do góry by dodatkowo otworzyć oko (możesz dodatkowo użyć zalotki jeżeli rzęsy są niesforne i nie chcą współpracować). Świetną sztuczką okaże się subtelne wytuszowanie rzęs na całej długości a mocniejsze ich zaznaczenie w samych kącikach.