POLECAMY

Puder brązujący - ekspert do zadań specjalnych

Pięknie ozłoci twarz, optycznie ją wyszczupli, a nawet zmniejszy nos. W puder brązujący naprawdę warto zainwestować.
Puder brązujący - ekspert do zadań specjalnych fot. FREE
Podstawowym zadaniem pudru brązującego jest ocieplenie koloru skóry, tak by wyglądała jak muśnięta słońcem. Najbardziej naturalny efekt osiągniesz, nakładając go tylko na policzki, nos, skronie i brodę – w tych bowiem miejscach słońce opala najszybciej.

Bronzer z powodzeniem może zastąpić też róż do policzków. Wtedy nie aplikuj go na kości policzkowe (to miejsce zarezerwowane jest dla odcieni różowych), lecz poniżej. Ściągnij usta w lekki "dzióbek" i muskaj pędzlem powstałe wgłębienie.

Puder brązujący znakomicie nadaje się także do modelowania owalu twarzy poprzez delikatne przyciemnienie okolic, które chcemy optycznie wyszczuplić.

Możesz również wybrać puder brązująco-rozświetlający (idealny na lato lub na wieczór). Zawiera błyszczące drobinki, które sprawiają, że cera wspaniale lśni. Zachowują się one jak lusterka: odbijają światło i odwracają uwagę od niewielkich defektów skóry. Należy pudrować nim miejsca, które chcemy uwypuklić, czyli np. policzki. Warto jednak wiedzieć, że nałożony na czoło, brodę, nos, sprawi, że miejsca te będą nieestetycznie lśnić.

Kolor dla ciebie
Paleta barw bronzerów obejmuje wiele odcieni: od złotych po czekoladę. Jeśli jesteś blondynką, wybierz puder o złotawym odcieniu. Dla brunetek i pań rudowłosych odpowiedni będzie kolor terakoty, dla szatynek – chłodny odcień czekolady i cynamonu. Uwaga! Osoby z zaczerwienioną skórą (np. naczynkową) powinny unikać bronzerów o odcieniu pomarańczowym.

Jak nakładać puder
Aplikuj go oszczędnie, by nie powstały nieestetyczne smugi i plamy.
Jeśli masz tłustą cerę, nie nakładaj go bezpośrednio na skórę – mogą powstać plamy. Lepiej wykończ nim makijaż po zastosowaniu pudru matującego.
Użyj rozłożystego pędzla z krótkim trzonkiem. Muskaj skórę długimi pociągnięciami, wtedy granica pomiędzy kolorytem cery a odcieniem kosmetyku będzie subtelniejsza.

Który puder brązujący jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)