Przedłużanie rzęs fot. Adobe Stock

Przedłużanie rzęs - cena, metody, gdzie wykonać

Chciałabyś przedłużyć rzęsy, ale boisz się, że osłabisz swoje własne? Bez obaw! Nic im nie grozi. Przeczytaj o tym i innych mitach na temat tego popularnego zabiegu.
Małgorzata Machnicka / 10.10.2019 10:57
Przedłużanie rzęs fot. Adobe Stock

Przedłużanie rzęs ma tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek. Te pierwsze twierdzą, że dzięki temu zabiegowi oszczędzają rano mnóstwo czasu, bo w ogóle nie muszą się malować. Te drugie uważają, że rzęsy wyglądają sztucznie, nieestetycznie i że naturalne rzęsy, przez te doczepione, bardzo się niszczą.

A prawda jest taka, że wszystko zależy od jakości wykonania zabiegu. To jest tak samo jak z manikiurem - ten też może wyglądać koszmarnie. Przedłużone rzęsy, które wyglądają naturalnie dodają urody i, nie da się ukryć, to jedna z niewielu rzeczy, która sprawia, że tuż po wstaniu z łóżka, wyglądamy pięknie, jak gotowe do wyjścia.

Na skróty:

 1. Jak wygląda zabieg?
 2. Gdzie wykonać zabieg?
 3. Metody przedłużania rzęs
 4. Rodzaje rzęs
 5. Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?
 6. Cena i czas trwania zabiegu
 7. Czy to bezpieczne?

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

Zabieg odbywa się na leżance. Kosmetyczka poprosi nas o zajęcie miejsca i zamknięcie oczu na... około dwie godziny (jeśli jest to pierwsze założenie rzęs). 

Etapy zabiegu:

 • dokładny demakijaż,
 • odtłuszczenie rzęs przy użyciu aplikatura bezwłókienowego zwilżonego preparatem dezynfekującym (primerem),
 • zabezpieczenie dolnych rzęs taśmą tak, aby nie stykały się z górnymi i nie posklejały,
 • dopasowanie długość sztucznych rzęs do naturalnych,
 • aplikacja naprzemienna (raz jedno, raz drugie oko) i przeczesywanie rzęs szczoteczką,
 • usunięcie taśmy zabezpieczającej,
 • przeczesanie rzęs szczoteczką.

Przedłużanie rzęs zabieg
fot. Adobe Stock

Gdzie wykonać przedłużanie rzęs?

Jak znaleźć idealny salon z idealną kosmetyczką, która "zrobi" nam idealne rzęsy? Metodą prób i błędów niestety. Możesz popytać koleżanek, czy nie mają jakiś zaufanych miejsc, ale wcale nie jest powiedziane, że ty też będziesz z nich zadowolona.

Warto zacząć od miejsc, które dedykowane są specjalnie takim zabiegom. Kto wie, może od razu będą strzałem w 10? Jeśli w salonie można wykonać tysiąc różnych zabiegów, od depilacji woskiem bo mikrodermabrazję, to bardzo prawdopodobne jest to, że przedłużanie rzęs wykonywane jest marginalnie. A wiadomo, im bardziej doświadczona kosmetyczka, tym lepiej.

Metody przedłużania rzęs

Najpopularniejszą metodą jest 3:1, czyli przyklejamy trzy włoski do jednej, naturalnej rzęsy i metoda 1:1 czyli analogicznie, jeden włosek do jednej rzęsy. Oczywiście są jeszcze sposoby 4:1 czy 5:1, ale stanowczo odradzamy. To nigdy nie wygląda dobrze.

Wróćmy do tych dwóch pierwszych metod. Wbrew pozorom, o wiele bardziej naturalnie wygląda metoda 3:1 czyli tzw. objętościowa niż 1:1 czyli przedłużająca. Dlaczego? Bo jak wypadnie twoja naturalna rzęsa (a wraz z nią wszystkie do niej doczepione), to te obok automatycznie rozchylą się jak wachlarz, wypełnią puste miejsce i nie będzie widać przerwy. Przy metodzie 1:1, jeśli wypadnie obok kilka rzęs, powstaniee dziura. Nie bój się metody 3:1, efekt wcale nie będzie przesadzony.

Przedłużanie rzęs metody
fot. Adobe Stock

Rodzaje rzęs

Jeśli już mamy wybrany sposób przedłużania rzęs, czas na wybór materiału, z którego będą wykonane. Norki odradzamy z wiadomych powodów. Naszym hitem są te jedwabneSą bardzo miękkie, w dotyku prawie w ogóle ich nie czuć i wyglądają dokładnie tak samo jak nasze naturalne rzęsy. Możesz wybierać jeszcze wśród syntetycznych, ale już sama nazwa powinna zniechęcać. Są sztywne, kłują i zwyczajnie bardzo przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

Poza rzemieślniczą pracą, którą trzeba w tym wypadku wykonać, trzeba też trochę się, mówiąc potocznie, znać. A mianowicie, nie ma jednego rodzaju rzęs, które mogą być doklejone. Sa różne profile i długości, które powinny zostać dobrane do kształtu naszego oka. Tu również znaczenie ma doświadczenie kosmetyczki.  

Cena i czas trwania zabiegu

Zabieg powinien trwać mniej więcej dwie godziny (mówimy oczywiście o pierwszym założeniu). Jeśli trwa mniej, niech da ci to do myślenia. Dlaczego to takie ważne? Zabieg wykonany w pośpiechu, nie wróży niczego dobrego. Radość, że nie trzeba spędzać w gabinecie połowy dnia pryśnie wraz z pierwszą, wypadającą po kilku dniach, rzęsą.

A teraz cena. Pierwsze założenie to mniej więcej 300 złotych. To ceny warszawskie, w mniejszych miejscowościach da się to zrobić nawet za niecałe 200 zł. Średnio, co 3 tygodnie takie rzęsy trzeba uzupełniać i nie dlatego, że się odklejają, ale dlatego, że nasze naturalne rzęsy wypadają, a wraz z nimi, doklejone do nich włoski. 

Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?

Przede wszystkim zapomnij o stosowaniu odżywki. To najczęstszy błąd! Przedłużone rzęsy nie powinny mieć kontaktu ze zbędnymi kosmetykami (mogą rozpuszczać klej, przez co włoski będą szybciej wypadać). Wystarczy, że codziennie wieczorem będziesz przemywać je delikatnym płynem micelarnym - obowiązkowo beztłuszczowym. 

Czy to bezpieczne?

To mit, że doklejone rzęsy obciążają te naturalne. Jeśli są lekkie i dobrze dobrane, nie przeciążają włosków, więc nie mają prawda wyrządzić nam krzywdy. Przestrzegamy natomiast przed samodzielnymi próbami zdjęcia rzęs, bo znamy i takie przypadki. Jeśli tylko jednorazowo przedłużyłaś rzęsy, wybierz się do kosmetyczki na ich zdjęcie. Nie wyrywaj ich sama!

I na koniec. Pamiętaj, że zabieg przedłużania rzęs ma być zabiegiem upiększającym, a nie zamieniającym w dmuchaną lalkę. Posklejane, sztywne, długie i grube rzęsy nikomu nie dodają uroku. Rzęsy powinny być miękkie, naturalne, delikatnie podkręcone, jednym słowem spojrzenie dzięki nim ma być bardziej zalotne. A nie przerażające. 
 

Więcej o pięknych rzęsach:
Maskara, którą możesz zrobić sama w domu!
Ten tusz pokochasz od pierwszego użycia!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/02.04.2019 18:38
Nie przedłuzaj….zniszczysz sobie rzesy. Chyba lepiej jest kupic dobrą odzywke i czekac na efekty.
/26.05.2017 21:02
Ja mam takie same odczucia cod o Estery i jej profesjonalizmu, zaufana kosmetyczna to skarb tak jak i fryzjerka :)
/25.05.2017 22:00
Ekiertka, ja też byłam ostatnio w Magic Visage u Pani Estery i powiem, że wyszłam meeeeega zadowolona. Bardzo sympatyczna Pani i nadzwyczaj dokładna. Wyszło pięknie. Będę polecać :-)
POKAŻ KOMENTARZE (2)