pielęgnacja twarzy, obrzęki pod oczami, opuchlizna fot. FREE

Pozbądź się obrzęków

Poranna opuchlizna, niestety, nie dodaje urody. Są jednak sposoby, by się jej szybko pozbyć.
/ 16.09.2013 10:38
pielęgnacja twarzy, obrzęki pod oczami, opuchlizna fot. FREE

Sięgnij po żel pod oczy

Wieczorem i rano nakładaj pod oczy lekki beztłuszczowy żel na obrzęki. Taki preparat zawiera zwykle kofeinę, wyciąg z miłorzębu japońskiego, arniki lub kasztanowca, pobudzające krążenie krwi i limfy w skórze. Stosowany systematycznie zmniejszy opuchliznę. Po aplikacji żelu zrób prosty masaż. Środkowym palcem uciskaj punktowo dolną powiekę od skroni do wewnętrznego kącika oka.

Wykorzystaj zimne okłady

Zimno jest bardzo skuteczne w zwalczaniu obrzęków: pobudza krążenie i przyspiesza usuwanie zalegających toksyn. Do okładów nadaje się np. kostka lodu owinięta w chusteczkę, okulary żelowe – do kupienia w aptece lub drogerii, ok. 12 zł. Nawet żel pod oczy możesz trzymać w lodowce i schłodzony aplikować na nabrzmiałą skórę. Dobre efekty dają także położone na powieki torebki z herbatą (schłodzone po uprzednim zaparzeniu). Okład usuń po 10 minutach.

Zastosuj korektor

W częściowym zatuszowaniu obrzęków pomoże nałożony na żel pielęgnacyjny korektor o lekkiej konsystencji. Jego kolor dopasuj do karnacji, gdyż za ciemny lub zbyt jasny tylko uwydatni twój problem. Najlepszym rozwiązaniem będzie preparat rozświetlający z drobinkami odbijającymi światło. Korektor lekko przypudruj.

Tego lepiej unikać:

  • spożywania dużej ilości soli, bo zatrzymuje wodę w organizmie, a to jest przyczyną obrzęków (warto ograniczyć hamburgery, frytki, sery żółte, zupy w proszku),
  • tłustych, ciężkich kremów pod oczy,
  • spania na płaskiej poduszce w dusznej sypialni.