POLECAMY

Pozbądź się cieni

Ciemne podkówki utrzymują się przez długi czas mimo wysypiania się? Sięgnij po najnowsze odkrycia medycyny estetycznej.
Pozbądź się cieni

Nie narzekasz na brak snu, a mimo to wyglądasz jak miś panda? Nie pomagają kremy z witaminą K, a chcąc zniwelować zmęczony wygląd, musisz stosować korektory. Być może, nawet o tym nie wiedząc, masz na coś uczulenie. Organizm reaguje na alergeny, uwalniając histaminę – substancję odpowiedzialną za wywoływanie stanu zapalnego. Rozszerza ona naczynia krwionośne, czego skutkiem jest zasinienie miejsc, gdzie skóra jest najcieńsza (np. pod oczami).

Dla urody

Dobre efekty daje Argipeel – zabieg z argininą, która działa przeciwzapalnie, rozjaśnia i zwiększa grubość skóry (cena 130–200 zł za jeden).

Skuteczniejszą metodą jest mezoterapia polegająca na ostrzyknięciu skóry dolnej powieki niestabilizowanym kwasem hialuronowym. Poprawia to nawilżenie, stymuluje syntezę kolagenu i odbudowuje strukturę skóry. Efekt widoczny jest po 2–3 zabiegach (cena 400–650 zł za jeden).

Najnowszą, najtrwalszą i najskuteczniejszą metodą jest wypełnienie okolicy powieki dolnej preparatem kwasu hialuronowego przy użyciu mikrokaniuli (cena 1300–1600 zł za jeden zabieg). Efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się około roku.

Dla zdrowia

Idź do dermatologa, który na podstawie rozmowy spróbuje ustalić, co cię uczula. Może zalecić leki antyhistaminowe dostępne bez recepty. Jeśli to nic nie da, skieruje cię do alergologa, który może zrobić testy skórne i zalecić odczulanie.

Wypróbuj w domu

Kapsułki przeciw oznakom zmęczenia, Innēov  – 89 zł, maseczka nawilżająco-odżywcza Sensitia, Iwostin  – 20 zł, krem silnie nawilżający Hydrance, Avène  – ok. 60 zł

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)