Chcesz mieć piękniejsze i pełniejsze usta? Sprawdź, co musisz wiedzieć o powiększaniu ust!

To jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych.
Chcesz mieć piękniejsze i pełniejsze usta? Sprawdź, co musisz wiedzieć o powiększaniu ust! fot. FREE

Powiększanie ust to zabieg, o którym myśli większość z nas, ale boi się go wykonać. Dlaczego? Bo zazwyczaj albo widzimy je nienaturalnie duże, albo boimy się powikłań. A przecież powiększanie ust to jeden z najprostszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych.

Czy zdajecie sobie sprawę, że tak naprawdę większość gwiazd znanych z telewizji ma powiększane usta? Tylko patrząc na niektóre z nich, od razu to zauważamy (bo efekt jest przerysowany), a przyglądając się innym, nigdy byśmy na to nie wpadły. Opinie na temat powiększania ust są różne, ale dobrze wykonany zabieg powinien sprawiać, że usta będą pełniejsze, ale nadal będą wyglądać naturalnie.

Chcesz wiedzieć więcej o powiększaniu ust? Przeczytaj nasz przewodnik!

Powiększanie ust: lekarz medycyny estetycznej odpowiada na pytania

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Najpopularniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą metodą powiększania ust jest korygowanie ich kształtu za pomocą kwasu hialuronowego. Zabiegu opiera się na zastosowaniu substancji naturalnie występującej w naszym organizmie i na jego odwracalności – po upływie od 8 do 18 miesięcy preparat zostaje rozłożony. Nie oznacza to jednak, że całkowicie znika rezultat. Usta zawsze wyglądają lepiej niż wcześniej. Dlaczego? Bo przez czas utrzymywania się wypełniacza ich nawilżenie było zdecydowanie lepsze (zasada działania kwasu hialuronowego polega właśnie na bardzo silnym wiązaniu cząsteczek wody), dzięki temu procesy starzenia zostają nieco spowolnione.

Powiększanie ust - cena    

Zabieg powiększania ust to koszt mniej więcej 1000 złotych. Oczywiście wszystko zależy od tego gdzie go będziemy wykonywały, proporcjonalnie im większe miasto, tym zabieg będzie droższy.

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu ust

Błyszczyk powiększający usta - czy taki w ogóle istnieje?

Na rynku znajdziecie całe mnóstwo kosmetyków, których zadaniem ma być powiększenie ust. Czy one działają? Niestety, w niewielkim stopniu. Nie istnieją domowe sposoby na powiększanie ust. Wszystkie produkty mają tylko chwilowe działanie - zawierają składniki pobudzające krążenie (miętę pieprzową, papryczkę chili, imbir), które powodują uczucie mrowienia lub chłodzenia. To czego nie można im odmówić to optyczne powiększenie ust przez niewiarygodny blask i niemal lustrzaną taflę, którą tworzą od razu po nałożeniu.

Powiększanie ust - przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w obszarze objętym zabiegiem
  • silne alergie (nie tylko skórne)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 miesięcy temu
Ja również postawiłam na kwas hialuronowy przy powiększaniu ust. Słyszałam, że daje najbardziej naturalny efekt a na tym właśnie bardzo mi zależało. Skorzystałam z usług dr Szczepańskiej bo przyjmuje w Mielcu i tam mam najbliżej. Poza tym, Pani doktor pracuje też w Warszawie, więc uznałam, że na pewno musi być dobra. Zabieg przyniósł świetny rezultat - usta oprócz tego, że są widocznie powiększone to są także nawilżone. Na pewno będę te zabiegi powtarzać - efekt bardzo mi się podoba.
/8 miesięcy temu
U mnie zabieg miał na celu wyrównanie ust, które były niesymetryczne i nie wyglądało to dobrze. Na zabiegi zapisałam się do Arte Clinic i mogę polecić tę klinikę. Maja profesjonalny sprzęt i zabiegi są wykonywane w komfortowych warunkach. Polecam, u mnie efekt jest naturalny i zdecydowanie warto.
/rok temu
Akurat jeśli o usta chodzi, nie mam najmniejszego powodu, żeby narzekać na ich wielkość czy kształt. Jestem bardzo zadowolona:) No ale za to w temacie piersi.... w sumie też jestem już zadowolona, bo zdecydowałam się na zabieg w klinice dr Anny Olender w Żarkach Letnisko. Warto było pojechać właśnie tam, bo mam naprawdę bardzo ładne, naturalnie wyglądające piersi.