Pomysł na fryzurę

Co robi kobieta, gdy ma ochotę na zmianę, relaks, nagrodzenie samej siebie? Idzie do fryzjera. Tylko, że cięcie to wcale nie jest to, o czym marzymy – w końcu faceci zadręczają nas miłością do długich włosów.
/ 30.04.2008 12:00
Co robi kobieta, gdy ma ochotę na zmianę, relaks, nagrodzenie samej siebie? Idzie do fryzjera. Tylko, że cięcie to wcale nie jest to, o czym marzymy – w końcu faceci zadręczają nas miłością do długich włosów.

Zwykle więc kończymy na odświeżeniu koloru albo podcięciu końcówek i nikt i tak nie zauważa żadnej zmiany.
Pomysł na fryzurę
Tymczasem jest rozwiązanie proste i skuteczne - zdecydujmy się na ciekawe cieniowanie długiej lub półdługiej fryzury i nauczmy się kilku podstawowych trików czesania i modelowania. Tym sposobem codziennie możemy widzieć w lustrze nową twarz, odnajdując jednocześnie odcienie swojej kobiecości. Romantyczka, femme fatale, elegantka czy dzikuska - wszystko to możemy wyczarować we własnej łazience.

Inspiracji warto poszukać w Internecie. Dla przykładu na francuskiej stronie www.coiff1st.com znajdziemy ciekawe kolekcje fryzur wykreowane na jednej i tej samej głowie – bez użycia grzebieni, spinek czy sztucznych zielonych włosów. Zwykły ciemny blond, trochę fantazyjnego kształtu linii cięcia a tyle możliwości. Trzeba tylko zwrócić uwagę na następujące aspekty: połysk, objętość i dynamikę uczesania. To one warunkują, że nasza fryzura będzie przyciągać wzrok mężczyzn i budzić zazdrość wśród kobiet. Trochę cierpliwości więc, odpowiedniej techniki i dobrych kosmetyków!

Zawsze modelując pamiętajmy o kształcie naszej twarzy – kosmyki po bokach mogą ją zaokrąglać lub wydłużać, wybierzmy najlepszą dla siebie opcję. Postawmy na prostotę i naturalność – układane godzinami przy użyciu extra mocnych żeli kędziory albo polegną w ciągu dnia albo sprawią, że będziemy wyglądać niczym straszydło z opery. Dobrze wycieniowane włosy potrzebują jedynie pianki i odpowiedniego suszenia.

Na wieczorne wyjścia warto mieć w zanadrzu wałki albo szczotki termiczne – do prostowania, skręcania, nadawania objętości grubych fal lub układania fantazyjnych pukli na ramionach. Choć nie polecane do codziennego użytku, na wyjątkowe okazje te fryzjerskie przyrządy pomogą nam zmienić się z ładnego Kopciuszka w olśniewającą królewnę.

Włosy to naprawdę wspaniały i wdzięczny materiał a przy tym nieoceniona ozdoba. Ostatnio przeprowadzone przez Pantene badania dowiodły, że osoby zadowolone ze swojej fryzury są pewniejsze siebie, odnoszą więcej sukcesów i … lepiej wypadają w testach na inteligencję! Do szczotek i grzebieni kobiety!

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)