Pomysł na czerwono-czarny makijaż

Czy jest coś piękniejszego i bardziej klasycznego w makijażu niż połączenie zalotnej czerni z ponętną czerwienią? Oba kolory są uniwersalne, niezwykłe kobiece, wyraziste i skrzące seksem, więc nic dziwnego, że chce się je łączyć ze sobą.

Czy jest coś piękniejszego i bardziej klasycznego w makijażu niż połączenie zalotnej czerni z ponętną czerwienią? Oba kolory są uniwersalne, niezwykłe kobiece, wyraziste i skrzące seksem, więc nic dziwnego, że chce się je łączyć ze sobą.

Pomysł na czerwono-czarny makijaż

Fot. eyeshadowlipstick.com

Tym razem prezentujemy Wam naprawdę mocne uderzenie – bo choć ten makijaż pasuje i blondynce i brunetce, i rudej, tak malować się mogą tylko kobiety z wielkim temperamentem.
A więc krok po kroku…

Oko:
Korektorem tuszujemy wszystkie zmiany kolorystyczne – zielonym zaczerwienienia, żółtym zasinienia. Na całą powiekę nakładamy primer, a potem dokładnie otaczamy oko podkładem w jaśniejszym niż karnacja odcieniu – koniecznie matowym.
Czarnym eyelinerem rysujemy dwie kreski – górna zaczyna się u skrzydełka nosa i biegnie wzdłuż górnej linii rzęs stopniowo się rozszerzając do zewnętrznego kącika a potem znów zwężając i wywijając do góry ku końcówce brwi. Dolna linia zaczyna się nieco poniżej górnej, bliżej wewnętrznego kącika oka i biegnie wyraźnie poniżej linii rzęs z pogrubieniem w środku a kończąc się na wysokości zewnętrznego kącika.
Rzęsy tuszujemy wydłużającą mascarą a brwi po wymodelowaniu przeciągamy żelem aby nadać im kształtu.

Usta:
Usta dokładnie pokrywamy podkładem po czym czerwoną konturówką ryzujemy ostro obrys. Następnie wargi wypełniamy połyskliwą, nawilżającą pomadką w kolorze czerwonym. Bardzo istotna jest tu precyzja – granica między skórą a wargami musi być bardzo ostra.

Paznokcie:
Całe płytki pociągamy czarną połyskliwą emalią i odczekujemy aż porządnie wyschną. Na każdy paznokieć przyklejamy delikatnie plasterek lub kawałek słabej taśmy, zostawiając o góry cienki paseczek na kształt “french’u”. Czerwoną emalią pociągamy końcówki paznokci uważając aby nie pozostawiać za dużo lakieru na płytce. Po dokładanym wyschnięciu powlekamy całość utwardzaczem.

Kosmetyki:

Pomysł na czerwono-czarny makijaż

Rimmel Lasting Finish, nr 22, cena: 17 zł
Długotrwały kremowy kolor został wzbogacony w odbijające drobinki czarnych diamentów, które nadają kolorom wyjątkowej głębi oraz intensywności.
Deborah,Mascara 24 Ore Absolute Volume, cena: 40 zł
Dzięki zupełnie nowej formule zawierającej Maxi Volume DH Complex mascara równomiernie rozprowadza się na całej długości rzęs, nadając im niesamowitą objętość. Dzięki zawartości polimerów błonotwórczych mascara utrzymuje się na rzęsach przez cały dzień- a nawet jeszcze dłużej!- bez kruszenia się i grudek. Produkt został wzbogacony o specjalny rodzaj pigmentu Triple Carbon, dzięki czemu czerń na rzęsach jest intensywna jak nigdy dotąd. Zawartość gumy arabskiej dodatkowo pielęgnuje i chroni rzęsy.
Max Factor, Masterpiece Glide & Define Liquid Eyeliner, cena: 45 zł
Płynny eyeliner we flamastrze umożliwiający łatwe i precyzyjne podkreślanie oka.
Orly, Feel the Vibe, Czarny lakier, After Party, cena: 39 zł
Avon, Nailwear Pro, Czerwony lakier, cena: 25 zł
Produkt utrzymuje się na paznokciach aż do 12 dni. Dzięki formule z kompleksem DURA-PLUS lakier zapewnia płytce wzmocnienie i ochronę przed łamaniem - paznokcie są mocniejsze o 80%.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
W 100% w moim stylu! Świetny pomysł na paznokcie!
/6 lat temu
Sama bym takiego makijażu z pewnością nie wykonała :)
/6 lat temu
Śliczny makijaż, ale wymagający ogromnej precyzji