POLECAMY

Podkreśl oko kreską

Malowanie kresek na oku sprawia dużo trudności. Namawiam do trenowania, choć wiem, że nie jest to łatwe.
Podkreśl oko kreską

Proponuję na początek rysowanie kresek kredką, po której krzywe lub za mocne linie, zawsze można rozetrzeć patyczkiem – będą wtedy wyglądać naturalniej. Dla bardziej wprawionych proponuję eye-liner – pięknie można namalować kreskę na oku jednym lub dwoma pociągnięciami. Kreskę taką malujemy od wewnętrznego kącika na brzegu powieki oka przy granicy z rzęsami.

Oczy w kształcie migdała, są uznawane za najładniejsze. Kreskę malujemy na całej długości oka na górnej powiece. Kreska może być cieńsza przy wewnętrznym kąciku oka a szersza przy zewnętrznym.

Oczy małe staramy się zawsze optycznie powiększyć, Przy małych oczach rezygnujemy z czarnej kredki na rzecz grafitowej lub brązowej, która podkreśli oko nie zmniejszając go. Staramy się narysować cienką linię na górnej i dolnej powiece tak, żeby w wewnętrznym kąciku się nie łączyły.

Oczy blisko osadzone – dążymy do tego, żeby je od siebie optycznie odsunąć. Kreski malujemy na dolnej i górnej powiece na 3/4 długości oka tak, by 1/4 oka od wewnętrznego kącika nie była pomalowana.

Oczy szeroko osadzone są bardzo rzadko spotykane w naszej szerokości geograficznej. Przy takich oczach stosujemy podobną technikę, co przy blisko osadzonych oczach, ale malując odwrotnie. Kreski stawiamy od wewnętrznego kącika na dolnej i górnej powiece starając się pozostawić nie pomalowany zewnętrzny kącik oka. Taki makijaż sprawia, że pomalowane oczy optycznie się do siebie zbliżają.

Oczy duże i okrągłe – pożądane oczy przez większość kobiet. Takie oko podkreślamy kreską, zaczynając od cieniutkiej linii i pogrubiając ją w stronę zewnętrznego kącika oka. Spokojnie kreski mogą się łączyć, takie oko może być całe obrysowane kreską.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)