POLECAMY

Podkłady

Podstawą w makijażu jest podkład. To on wyrównuje koloryt naszej skóry. Umiejętnie położony pięknie podkreśla naszą urodę zakrywając niedoskonałości skóry.
Podkłady

Na rynku jest mnóstwo rodzajów podkładów do cery mieszanej, dojrzałej i wrażliwej. Wybierając odpowiedni podkład zwracamy uwagę na rodzaj naszej cery. Częstym problemem jest dobór odpowiedniego koloru. Nigdy nie sprawdzamy go na przegubie dłoni. Jest to jeden z największych błędów, jakie panie popełniają. Najlepszym sposobem sprawdzenia, który podkład idealnie pasuje do naszej twarzy, jest nałożenie go bezpośrednio na twarz. Zawsze lepiej wybrać podkład jaśniejszy niż ciemniejszy, łatwiej jest taki podkład rozprowadzić na twarzy i szyi. Jeżeli nadal mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego podkładu, polecam skorzystanie z pomocy makijażystki. Wiele drogerii świadczy takie usługi.

Rodzaje podkładów

Krem koloryzujący – o bardzo lekkiej konsystencji, idealny dla osób, które mają idealną cerę i nie lubią obciążać skóry. Wyrównuje jej koloryt, nie ma właściwości kryjących.

Fluid – najbardziej popularny kosmetyk. Posiada właściwości kryjące i nawilżające skórę, chroni skórę. Fluidy występują pod różnymi postaciami:

Fluidy rzadkie do cery idealnej bez jakichkolwiek przebarwień; polecany również dla Pań o cerze dojrzałej, ponieważ nie uwydatnia zmarszczek. Często sprzedawane są w buteleczkach z dozownikiem.

Fluidy gęste, kryjące dla osób z problemami skórnymi, dobrze kryją wszelkie niedoskonałości. Występują często w tubkach.

Podkład w sztyfcie – bardzo wygodny w użyciu, łatwo się aplikuje; można mieć go zawsze przy sobie w torebce, wykorzystując do poprawek makijażu w ciągu dnia.

Kompakty – są średnio lub bardzo kryjące; często występują w opakowaniach z lusterkiem, są dobre do poprawek makijażu w ciągu dnia. Polecane dla cery mieszanej.

Jak nakładać podkład

Najlepiej paluszkami, najdokładniej jesteśmy go sobie w stanie rozprowadzić na całej twarzy i szyi. Można też używać lateksowych gąbeczek lub specjalnego pędzla do podkładu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Najwazniejsze by nie zatykał porów! Nie ma chyba nic gorszego niż zaczerwieniona cera i wypryski, ktore pozniej czesto zdrapujemy;( http://www.mergeto.pl/merged-auction/5440/revlon-colorstay-makeup-180-sand-beige-sucha