5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji twarzy

Czas z tym skończyć raz na zawsze!
5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji twarzy fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Przywiązujesz ogromną uwagę do pielęgnacji skóry twarz, ale ciągle borykasz się z drobnymi problemami? Zaskórniki, rozszerzone pory... Chciałabyś się ich pozbyć raz na zawsze prawda? Być może problem polega na tym, że popełniasz błędy, z których nie zdajesz nawet sobie sprawy. Sprawdź!

5 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji:

  1. nie zwracasz uwagi na dokładny demakijaż - demakijaż powinien być najważniejszym punktem wieczornej pielęgnacji cery. Niestety, bardzo często robimy go szybko i niedokładnie. Cera z resztkami makijażu naprawdę ani nie wypocznie ani nie przyswoi cennych składników z kremów.
  2. nie myjesz akcesoriów do makijażu - to trochę tak jakby zapomnieć o myciu rąk. Uczulamy, przynajmniej raz w miesiącu umyj pędzle i gąbeczki do nakładania makijażu - zapobiegniesz w ten sposób namnażaniu się bakterii i zarazków.
  3. nie używasz kremu pod oczy - nawet jeśli masz dopiero 20 lat powinnaś używać kremu pod oczy. Skóra pod oczami jest o wiele bardziej wrażliwa i wymaga odpowiedniej pielęgnacji - nie traktuj jej tym samym kremem co resztę twarzy.
  4. używasz zbyt wielu kosmetyków na raz - krem, maska, serum, peeling... Stosowanie ich każdego dnia na pewno nie poprawi stanu naszej cery. Kremu i serum używaj codziennie, peelingu dwa razy w tygodniu, a maski raz na tydzień.
  5. nie używasz kremów z filtrem - pamiętajcie, kremów z filtrem używamy cały rok, a nie tylko podczas opalania! Oznaką dobrego kremu do twarzy są filtry SPF10 lub SPF15 (czasem nawet wyższe). Jeśli kosmetyk nie ma ochrony przeciwsłonecznej, możesz go sobie po prostu darować.

Więcej o pielęgnacji twarzy:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
Ja się pilnuję jesli chodzi o twarz. Dodatkowo oprócz tych ważnych zasad, regularnie odwiedzam kosmetyczkę, ostatnio moim ulubionym salonem jest Tanrei w centrum warszawy.
/4 lata temu
Te zestawy kosmetyków do pielęgnacji, to wyciąganie kasy. Myślę, że ograniczenie kosmetyków powinno być lepszym rozwiązaniem oraz lepsza dieta, więcej snu. Używam tylko jednego kosmetyku raz dziennie (bez reklam) i stosuję staranny demakijaż. Cera się poprawiła znacznie: nie mam problemów z zaskórnikami, pryszczami na brodzie, podkrążonymi oczami oraz nadmiernie świecącą się skórą.
/4 lata temu
poza tym ile osób robi tak, że kupuje 10 różnych kosmetyków od 10 różnych firm i nagle się okazuje, że mają problemy z cerą i nie są w stanie dojść do źródła problemu... "bo któryś uczula", "źle dopasowany". Szkoda, że w Polsce nie ma jeszcze takiego zwyczaju sprzedawania kosmetyków w całych zestawach pielęgnacyjnych, przeznaczonych do konkretnego problemu, jak robi to np. amerykańska Obagi.