POLECAMY

Piękna cera po urlopie

Pięknie opalona cera świadczy o udanym urlopie. Jak jednak sprawić, by na skutek działania słońca nie stała się szorstka i pełna zmarszczek?
Piękna cera po urlopie fot. Fotolia
Pięknie opalona cera po urlopie to dla wielu z nas powód do dumy. W lustrze jednak widać wiele nowych, drobnych zmarszczek. Jak więc zminimalizować zgubne skutki plażowania? 
 

Jak zregenerować cerę po lecie?

Skóra jak nowa

Przebywanie na słońcu powoduje pogrubienie warstwy rogowej skóry, przez którą trudniej przedostają się składniki kremów. W efekcie staje się ona matowa, szara, szorstka. Co robić?
  • Złuszczanie cery po urlopie jest bardzo ważne. Młoda skóra odnawia się bowiem sama w cyklach 28–dniowych, dojrzała nawet 40–dniowych. Skutkiem tego jest wolniejsza regeneracja komórek. By tego uniknąć raz w tygodniu stosuj peeling z kwasami owocowymi albo preparat do mikrodermabrazji z mikrokryształkami glinu. Taki zabieg usunie martwe komórki naskórka i pobudzi cerę do szybszej odnowy.
  • Po peelingu nałóż maseczkę nawilżającą – odpowiednio nawodniona skóra jest sprężysta, elastyczna i wolniej się starzeje.


Intensywna kuracja

Pod wpływem słońca uszkodzeniu ulegają kolagen i głębsze warstwy skóry. Choć nie jest ono od razu widoczne, przyspiesza starzenie i pogłębia zmarszczki. Ratunkiem będą odpowiednio skomponowane kosmetyki.
  • Twój krem na dzień powinien zawierać witaminę C, ekstrakt z zielonej herbaty, algi, koenzym Q10, a po 50.roku życia wyciąg z soi.
  • Idealny preparat na noc ma w składzie retiol lub kwas glikolowy, które przyspieszają złuszczanie skóry.
  • Serum przeciwzmarszczkowe stosuj pod krem na dzień lub na noc przez 6–8 tygodni. Ten kosmetyk to koncentrat aktywnych substancji, działa szybko, a jego rezultaty są widoczne gołym okiem.
Rada:

Zanim nałożysz na twarz krem lub serum, rozgrzej go na opuszkach palców, wtedy lepiej się wchłonie. Potem wmasuj go okrężnymi ruchami w kierunku od brody ku górze. Następnie uspokój skórę głaszcząc ją od nosa ku skroniom.
 

Zobacz także:


Autorka jest dziennikarką dwutygodnika "Przyjaciółka".
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)