POLECAMY

Pielęgnacja z zegarkiem w ręku

Twoja skóra pracuje zgodnie ze wskazówkami własnego zegara. Dostosuj się do nich
Pielęgnacja z zegarkiem w ręku fot. Fotolia

7.00 – precz z obrzękami


O tej godzinie twoja cera budzi się. Niestety też niechętnie wchłania składniki aktywne, w komórkach gromadzi się też dużo wody, co jest widoczne w postaci opuchlizny pod oczami. Zastanawiasz się co robić?  Zabezpiecz twoją skórę przed promieniami UV i zanieczyszczeniami lekkim kremem z filtrem SPF 15. Nałóż także preparat pod oczy, który usunie obrzęki.

8.00 - twój makijaż


Z makijażem najlepiej zaczekaj do godziny 8.00.  Cera jest wtedy już nawilżona, znika opuchlizna. O tej porze podkład idealnie stopi się ze skórą.

12.00 – mat dla skóry 


O tej porze skóra nabiera zdrowego kolorytu, ale gruczoły łojowe pracują ze zdwojoną energią. Co robić? Błyszcząca cera nie wygląda najlepiej, dlatego warto pamiętać o bibułkach matujących. Kupisz je w każdej drogerii czy perfumerii.

15.00 – depilacja bez stresu


O tej porze twoja skóra jest najbardziej wytrzymała na ból. Dlatego to idealny moment na takie zabiegi, jak depilacja ciała czy regulacja brwi.

18.00 – peeling i maseczka


Zwiększa się krążenie krwi, skóra zaczyna się odnawiać po całym dniu. Nie zwlekaj z demakijażem. To też idealny moment na drobne poprawki przed wyjściem gdzieś na imprezę. Dlatego zrób peeling –usunięcie martwych komórek pobudzi cerę do regeneracji (nie rób tego rano, bo pozbawisz skórę ochronnej warstwy i nie obroni się np. przed promieniami UV). Skóra o tej porze najlepiej przyswaja składniki odżywcze dlatego nałóż maseczkę. Wizytę u kosmetyczki zawsze rezerwuj między 18.00 a 20.00.

20.00 – relaksująca kąpiel


Ta godzina to chwila relaksu dla twojego ciała. 15 minut w wannie przygotuje skórę do nocnej odnowy. Komórki szybciej się dzielą i regenerują. Co robić? Do kąpieli dodaj 10 kropli odprężającego olejku lawendowego lub rumiankowego. Na koniec nałóż odżywczy krem na noc.

Na podstawie artykułu Aleksandry Jaworskiej z Przyjaciółki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)